Erzincan buz tuttu, işçiler incitici yakarak ısındı

Erzincan buz tuttu, işçiler üzücü yakarak ısındı

ERZİNCAN Faziletli kesimlerde kar yağışının arkası sıra hareketli olan sevimsiz gelgel zımnında Erzincan şehir merkezinde sabah saatlerinde araçların camı, akarsu birikintileri buz tuttu.

Erzincan’da sevimsiz gelgel etkisini artırdı. Akşam sıfırın altına düşen albeni sıcaklığı dolayısıyla araçların camları buz tuttu. Sabahleyin hareket ve çocuklarını okula çatlamak amacıyla yola çıkmaya hazırlanan vatandaşlar önceki buz tutan araçlarının camını kazıdı. Erzincan’da soğuyan havayla alay malay kış mevsiminin adamakıllı hissedilmeye başladığını belirten vatandaşlardan Yüce Köksal, “Şita ayına girdik. Zaman birlikte haddinden fazla itici ayrımsız havayla karşılaştık. Araçların camı buz tutmuş. Çocuğu okula alaşağı etmek üzere yola çıkacaktım bu durumu görünce camları kazıyorum.” dedi.

Soğuk havada dışarıda gitmek mecburiyetinde olan bazı işçiler ise teneke içerisinde elem yakarak ısınmaya çalıştı. Yanan ateşte ellerini ısıtan işçiler, kışın şartların oldukça zorlaştığını belirtti. Mavera yandan Hava Bilgisi 12. Havza Müdürlüğü ekiplerince yapılan sonuç değerlendirmeye bakarak, Doğu Rum genelinde hava parçalı ve az bulutlu geçecek. Gece ve sabahleyin saatlerinde buzlanma ve tuman olayı ile birlikte saha vadi sis ve pus hadisesi görülecek. Sıcaklıkların sezon normalleri civarında seyretmesi beklenen bölgede rüzgar güneyli yönlerden hafif, zaman

Share: