Erzurum’da bozuk eşi ve 2 kızını öldürdüğü argüman edilen sanıktan “pişmanım” savunması

Erzurum’birlikte, boşandığı eşi Gülçin K. ile 2 kızını tabancayla öldürdüğü sav edilen maznun Raci A’nın 3 kat ağırlaştırılmış müebbet hapishane istemiyle yargılanmasına devam edildi.

Erzurum 1. Gösterişli Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada, taraf avukatları ile tanık duruşma salonunda hazır bulundu. Mevkuf maznun Dayanan A. ise duruşmaya, Iğdır S Tipi Mecbur Cezaevi’nden Curcunalı ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) üzerinden katıldı.

Tanık S.A. beyanında, sanık Müstenit A’nın kimseyle sorunu olmadığını söyledi.

Gülçin K. ile kızların herkesle çekişme ettiğini öne süren S.A, “Komşuları da onlardan bıkmıştı.” dedi.

S.A, Gülçin K’nin olaydan ayrımsız dönem önce Raci A’nın eve bire bir karı getirdiğini ve ağız dalaşı yaşadıklarını komşularına anlatırken duyduğunu bildirerek, şunları rapor etti:

“Kızları çokça huysuzdu, binadan hırsızlıkları oluyordu. Eşi ve kızlarının ‘İftira attık, tenkil aldırdık, rahatladık, kurtulduk’ dediklerini ben ve dizge duyduk. Dayanan A, boşanmalarına rağmen kızlarına ayn kulak kalkışmak üzere eve geliyordu. Kızlarının, babalarının cezaevine girmeleri için ellerinden geleni yaptığını ve ‘cezaevine girse üstelik kurtulsak’ dediklerini duydum ama bühtan attıklarına şahit olmadım. Fenomen günü Müstenit A, merdivenlerden inerken ‘Sonunda bunu dahi bana yaptırdılar’ dedi.”

Cumhuriyet Altını savcısı Müstenit A’nın hükümle gelişigüzel tutukluluk halinin devamına değişmeyen verilmesini rica etti.

Dayanan A. ise savunmasında “Pişmanım” dedi.

Mahkeme heyeti, Raci A’nın mevkufiyet halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

İddianameden

Erzurum Cumhuriyet Altını Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, elde edilen delillerle suçu çakılı olan Müstenit A’nın sakat eşi Gülçin K’ye cebin “bilerek kanlı” suçundan müebbet, kızları Cansu ile Burçin A’ya cebin “altsoya alın düşünülerek kanlı” ve “yavru olan altsoya karşı kasten katil” suçlarından ise değişik ağırlaştırılmış müebbet hapsi kâm ediliyor.

Sanık Raci A. için antrparantez, “coşkun silahlarla bunlara ilişik mermileri mübayaa, transfer yahut bulundurma” suçundan 1 yıldan 3 yıla büyüklüğünde hapis ve otuz günden beniz güne kadar adli nakdî ceza isteniyor.

Sanık, polislerce tetiği tuttuğu parmağından vurularak yakalanmıştı

Erzurum’un Yakutiye ilçesi Hilalkent semti Halas Mahallesi Fabrikaönü Sokak’taki evde sabık yıl 6 Aralık’ta yaşanan olayda, Raci A, bozuk eşi Gülçin K. ile kızları Cansu ve Burçin A’yı silahla vurduktan sonradan kaçmış, polisleri görünce kafasına cebe dayamıştı.

Polise direnip caddede yayan uzaklaşmak talip sanık Müstenit A, silahın tetiğini tuttuğu sağlıklı elindeki parmağından hususi harekat polislerince vurularak yakalanmıştı.

Share: