‘Evde Bakım Hizmetleri’ ile bakıma kadın vatandaşlar unutulmuyor

– ‘Evde Hizmet Hizmetleri’ ile bakıma muhtaç vatandaşlar unutulmuyor

BAYBURT – Bayburt Belediyesi hayata geçirmiş olduğu ‘Evde Hizmet Hizmetleri’ uygulamasıyla bakıma kadın gerekseme sahibi vatandaşları unutmayarak, ellerinden tutuyor.

Bayburt Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürlüğü ekiplerince yürütülen ‘Evde Hizmet Hizmetleri’ projesinden 65 yaş üstü ve bakıma muhtaç vatandaşlar yararlanabiliyor. 7 Kişiden oluşan ekibin içerisinde 1 eş güdümcü, boya, hizmet, tamirat işleriyle ilgilenen 2 usta ve 4 eş saflık personeli kayran alıyor.

Vatandaşların ev temizliği, dirim alanlarının hizmet-onarımı, kişisel hizmet ve kuaförlük hizmetleri, tahaffuz ihtiyaçları Bayburt Belediyesi yoluyla karşılanmış olup, bugüne büyüklüğünde projeden 36 kerte yararlandı. İhtiyaçları karşılanan ve mağduriyetleri giderilen vatandaşlar ise aldıkları hizmetten kıvançlı olduklarını söylediler.

Proje çerçevesinde hanelerde haftada bire bir saffet hizmeti verildiğini belirten ve ‘Evde Bakım Hizmeti’ projesi karşı bilgiler veren Bayburt Belediye Reisi Hükmü Pekmezci, “Bayburt Belediyesi namına evde bakım hizmetlerini elimizden geldiğince yerine getirmeye çalışıyoruz. Nemli destek programımız 2021 yılından beri Muhtarlık İşleri Müdürlüğümüz vasıtasıyla yürütülüyor. bahis konusu hanelerde haftada tıpkı arılık hizmeti yürütülmektedir. Ayrıca şimdiye büyüklüğünde 13 hanenin dirim alanlarının bakım ve onarımları gerçekleştirilerek, boyama işlemleri yapılmıştır. 12 hanenin ise hamil, halı ve perdeleri yıkatılmış, sobalı hanelerin ise soba kurma, sökme ve baca temizlikleri yapılmıştır. 1 vatandaşımızın ise huzurevine nakli sağlanmıştır. amma velakin projemizden yararlanan hanelerimizdeki vatandaşlarımıza şahsi bakım ve kuaförlük hizmetleri verilmektedir” dedi.

Ramazan ayında birlikte vatandaşların kemirmek ihtiyaçlarının karşılandığını belirten Pekmezci, “Ayrıca ramazan kocaoğlan boyunca belediyemizin iftar vakti çadırından tedbir edilen hamam yemekler projeden yararlanan vatandaşlarımıza ağırlama ediliyor” diye niteleyerek konuştu.

Bayburt Belediyesi yerine yardıma kadın vatandaşlara bakım etme gayreti içerisinde olduklarını bildiren Başkan Pekmezci, alçak ayrımsız şekilde çalışmaların sürdüğünü da sözlerine ekledi.

Bayburtlu teyze vefasını yakarış ederek gösteriyor

Evde hizmet hizmetinden faydalanan ve seçkin hafta evi kovanlık personelleri marifetiyle temizlenen Bayburtlu Istem Aydemir, “Cenabıhak devletimizden razı olsun, rabbim ülkemize arızalanma vermesin” diye niteleyerek Bayburt Belediyesine ve Başbuğ Pekmezci’ye bile değme ahit dua ettiğini dile getirdi. “Allah belediyemizden de, Hükmü başkanımızdan dahi razı olsun. Rabbim hangi muradı varsa versin. Gönlünde, kalbinde hangi varsa Cenabıhak versin” ifadelerini kullanarak dualarını esirgemeyen Aydemir, “Hizmetten çok memnunum, beni sevindirdiler, haddinden fazla bile sevdim bu hizmeti. Cenabıhak bin yol razı olsun, Cenabıhak’ta onlara on paralık külfet göstermesin. Her çeşit kötülüklerden rabbim onları korusun, dualarım onların üzerlerine koruyucu olsun. Bu imkanı bize sağlayanlara haddinden fazla dua ediyorum, Tanrı razı olsun ki bu imkanı bize sunuyorlar. Çocuklarımız geliyorlar müstelzim işlerimi yapıp gidiyorlar. Siliyorlar, süpürüyorlar, yıkıyorlar hep işlerimi yapıyorlar, çok memnum” şeklinde konuştu.

Share: