İki yıldır akciğer nakli muntazır parasız akla yatkın donörün bulunmasıyla sağlığına kavuştu

Afiyet Bakanı Fahrettin Adam, 2 yıldır akciğer nakli muntazır hastaya verici bulunduğunu ve operasyonun doktorun tevellüt gününde gerçekleştirildiğini bildirdi.

Kayırıcı, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Serkan isimli hastanın tahminî 2 yıldır donör beklediğini belirtti.

“Verici nihayet bulundu. Aktarım, doktorunun doğum gününde, 15 saatlik operasyonla gerçekleşti.” ifadelerini kullanan Eş, nakilin gerçekleştirildiği Koşuyolu Faziletli İhtisas Eğitim Bilimi ve Araştırma Hastanesi’nde işyar ekibi kutladı ve Serkan’a geçmiş olsun dileklerini iletti.

Kayırıcı, aktarım sonrası hastanın önceki çağ aldığı görüntülerin ve operasyonu özne Doç. Dr. Mustafa Vayvada’nın görüşlerinin saha aldığı videoyu da paylaştı.

Doğum gününde nakil yaptı

Vayvada, videoda, hastanın haddinden fazla eşsiz görülen tıpkı akciğer hastalığıyla savaş ettiğini belirterek “Tabiri caizse pimi çekilen benzeri bomba kabilinden dirimsel tehlikesi olabileceğinden akciğer nakli yapmaya değişmeyen verdik. Serkan 2 yıl listede bekledi. 23 Açıklık 2022’de, ayrımsız zamanda benim mevlit günümde aynı telefonla, Adana’dan çıkan ayrımsız organla 15 saatlik koşuşturmadan sonraları akciğer naklini gerçekleştirdik.” dedi.

Nakil olmasaydı iyileşmemiş çekicilik kistlerinin patlayarak hastanın hayatını gözdağı edebileceğine dikkati çekici Vayvada, “Çıkardığımız akciğer dokusunun ne kadar aygın olduğunu, ne kadar yara olduğunu özlük gözümüzle görebildik.” diye niteleyerek konuştu.

Akciğer nakli yapılan parasız Serkan dahi “Ameliyattan sonradan geçmiş çektiğim koyu nefesi, teferruatlı süre sonraları yoğun yoğun içimde hissettim.” ifadesini kullandı.

Share: