Isparta’yı 10 ayda 950 bin sevimli ziyaret etti

Isparta’yı bu yılın 10 ayında 600 bini lalettayin tevessül etmek için tahminî 950 bin birey konuşma etti.

Göller Bölgesi’nde kâin Isparta, 5 bin 938 akak kapasiteli tesisleriyle domestik ve ecnebi misafirlere hizmet veriyor. Seçme yıl binlerce turisti ağırlayan kentte, özellikle gül ve lavanta sezonunda yoğunluk yaşanıyor.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Büyük Göçer, gazetecilere, kentte ekim sonu bakımından 350 bin turistin konakladığını, kestirmece 600 bin kişinin ise üstünkörü ziyarette bulunduğunu söyledi.

Davraz Ski Merkezine karı ayında yaklaşık 200 bin özensiz turistin geldiğini belirten Göçer, yoğunluğun yeryüzü çok gül ve lavanta sezonunda yaşandığını anlattı.

Gül ve lavanta döneminde kestirmece 400 bin turisti mihman ettiklerini nâkil Göçkün, amaçlarının misafirlerin konaklayarak kenti bundan sonra tanımalarını hatırlamak olduğunu dile getirdi.

Hedef 4 zaman, 12 ay turizm

Göçer, turizmi 4 sezon ve 12 ayak tabanı yaymaya çalıştıklarını rapor ederek, “Esbak yıllara baktığımızda özellikle konaklama sayısı artım gösterdi. Bundan dahi önemlisi konaklama sayısının haziran, temmuz, ağustos adına gayrı abes güzeşte aylara yayıldığını gördük. Bu artışın devam etmesi için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” dedi.

Gelecek yılın planlamaları kapsamında Afyonkarahisar, Antalya, Denizli, Kütahya, Adana ve hele Göller Ekspresi seferlerinden sonraları de İzmir bölgesi için harekete geçtiklerini kaydeden Göçkün, “Isparta’yı dolaşma acentelerine tanıttık, dönüşleri haddinden fazla müspet oldu. Davraz’daki kayak sezonuyla bu arada önümüzdeki sene bu sayıların artarak devam edeceğini umuyoruz.” diyerek konuştu.

Share: