İstanbul’da icra takibi bahanesiyle ayyarlık yaptığı belirlenen 55 kaknem yakalandı

İstanbul’da kurdukları cali çağrı merkezinden aradıkları kişileri icra takibi başlatıldığı bahanesiyle dolandırdıkları öne sürülen 55 şüpheli yakalandı.

İl Güllabi Komutanlığı ekipleri, telefonla aradıkları kişileri “Almadığınız kargonuz dolayısıyla hakkınızda yürütme takibi başlatılacak” diye kandıran ve bu yolla dolandırıcılık özne kişilerin yakalanması üzere faaliyet başlattı.

Yapılan incelemede, İstanbul ve Zonguldak’ta cümbüş gösteren şüphelilerin kombinasyon cürüm örgütü şeklinde debi ettikleri, dolandırıcılık marifetiyle elde ettikleri paraları aklamak üzere bile bünyesinde kahvaltı mekanları ile hayvan bilimi bahçesinin bulunduğu bir çiftliği kullandıkları tespit edildi.

Suç örgütü zarfında akıntı eden 55 şüpheliyi belirleyen ekipler, İstanbul’da 20, Zonguldak’ta 1 adrese senkronik başat düzenledi.

Baskınlarda 55 meşkûk gözaltına alınırken, aramalarda dolandırıcılık marifetiyle elde edildiği değerlendirilen efdal miktarda efektif ve gram altın, 3 ruhsatsız tabanca, çokça sayıda bilgisayar ve telefon ele geçirildi.

Öte yandan paraları aklamada geçer çiftlikteki 3 geyik, 2 yaban koyunu, 2 tavus kuşu, 2 deve kuşu, 2 alpaka, 1 yağız kuğu ile 2 tutturuk üstelik sıyanet altına alındı.

Şüphelilerin, sorgularının arkası sıra adliyeye atıf edildiği bildirildi.

Share: