Karaman Valisi Tuncay Akkoyun Kur’an kursunda hareket tatbikatına katıldı

Karaman Valisi Tuncay Akkoyun Kur’an kursu öğrencileriyle “Zelzele Andaç ve Boşaltma Tatbikatı”na katıldı.

Sultan Ahmet Hüseyin Mehmet Çavaş Kur’an kursunda planlı tatbikatta, sarsıntı takkadak geçmiş yapılması gerekenler öğrencilere anlatıldı.

Daha bilahare tatbikat gereği Ilbay Tuncay Akkoyun ve öğrenciler kontrollü biçimde binadan depar yaptı.

İl Facia ve Evgin Kapsam Müdürü Şerife Eğlek burada yaptığı konuşmada, 2022 yılının Kıyamet Tatbikat Yılı yerine ilan edildiğini söyledi.

Müftülük ve Kur’an kurslarındaki yönetimsel personel, belletici ve öğrencilerin katılımıyla “Sarsıntı Hatıra ve Boşaltma Tatbikatı” gerçekleştirildiğini anlatım fail Eğlek, şunları kaydetti:

“Bu kapsamda 81 ilimizde senkronik yapılan tatbikat, ilimizde de ilçelerimiz karışma gelmek üzere 2 müftülük binası ve 65 Kuran kursunda; 56 müftülük personeli, 127 müzakereci, 1844 mektepli, 33 apotr personel ile mecmu 2 bin 60 birey ile tamlanan saatte yürütme edildi. Derslik ve özge alanlarda Zelzele Ajanda ve Tahliye Tatbikatı yapılarak planlı bire bir şekilde binanın boşaltılması ve başlangıçta belirlenen toplantı alanlarında izdihama posta açmadan toplanılması hedeflenmektedir.”

Tatbikata Vali Akkoyun’un beraberinde İl Itimat Müdürü Ayhan Taş, İl Açıkgöz Komutanı Kıdemli Miralay Mustafa Çetinkaya, ofis müdürleri ile öğrenciler katıldı.

Share: