Kendisini dolandırdığı iddiasıyla bozuk ortağını ve alacaklısını öldüren 70 yaşındaki maznun hakim karşısında

Ankara’da kendisini dolandırdığı iddiasıyla eski ortağı ile alacaklısını öldüren, tıpkısı kişiyi üstelik yaralayan 70 yaşındaki Sinan Bayat’ın yargılanmasına başlandı.

Ankara 11. Sakil Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya Hicabi Çınar ve Mürsel Çevik’ı öldürdüğü Erdoğan Ihata Etmek’ı yaraladığı iddiasıyla yargılanan tutuklu sanık Günü Geçmiş, sızlanan Erdoğan Görmek, ölen şahısların yakınları ile yan avukatları katıldı.

Maktul Hicabi Çınar ile ayrımsız aktarılma emlakçılık yaptıklarını belirten Günü Geçmiş, kendisini dolandırdığını düşündüğü için ortaklığı bitirdiğini söyledi.

Çınar’ın, Yalova’dan bire bir ofis alacağını söyleyerek kendisinden 50 bin lira aldığını tamlayan Günü Geçmiş, “Detaylı süre kendisinden malumat alamadım, sonradan Ankara’ya geldiğini öğrendim. Kendisinden paramı istedim, parasının olmadığını söyleyerek büro beğenmek için benden tekrar vecibe istedi. Ben bile emeklilik maaşımdan 10 bin liralık henüz çekip verdim. Sonra yazıhanede yeniden dolandırıcılık işleri yaptığını gördüm. Paramı istediğimde veremedi. Ben üstelik sinirlendim kafasına sıktım.” ifadelerini kullandı.

Maznun Günü Geçmiş, cinayet işlediğini kimseye selen vermeden, kendisini henüz önce dolandırdığını iddia ettiği S.T ile Mürsel Acar’ı aramaya başladığını anlattı.

S.T’nin site dışında olduğu bilgisine ulaşınca, Ankara’üstelik olduğunu öğrendiği Acar ile buluştuğunu aktaran Günü Geçmiş, şöyle devam etti:

“Tıpkı aktarılma yapım işi yaptığımız Mürsel Acara, eşimin namına olan evi ipotek gösterip itimat çekmişti. Krediyi ödemeyince familya icradan satıldı. Kendisi evimi ve ailemi yıktı. Hicabi’yi öldürdükten sonraları Mürsel’den paramı kabul etmek istedim. Bire Bir cirim verebileceğini söyledi. Banka hesaplarım dahi bloke olduğu üzere Erdoğan Derk Etmek’ı aradım. ‘Parayı alınca senin hesaba yatırırız, ihtiyacım az çok sen bana verirsin.’ dedim. Erdoğan ile birlikte Mürsel’in yanına gittik. Paramı istedim ve parası olmadığını söyledi. Bu tam telefonda palavra patlatma oyunu oynuyordu. Erdoğan ile gülüyorlardı. Ego da sinirlendim, 2 umum Mürsel’e, 2 halk üstelik Erdoğan’a acı ettim.”

Yakınan Erdoğan Takip Etmek dahi fenomen haset sanıkla buluşup öldürülmüş Mürsel Enerjik’ın yanına gittiklerini, aşındırmak yedikten sonraları üç can öz içmeye başladıklarını dile getirdi.

Bu tam Acar ile telefonda balon patlama oyunu oymaya başladıklarını, aralarında güldüklerini anlatan Intikal Etmek, “Sanık, Mürsel’den parasını istedi o bile namevcut deyince çekip ona iki el ateş etti. Daha sonradan bana dönerek ‘senin da’ deyip iki ahali birlikte bana sıktı.” dedi.

Sanıktan şikayetçi olduğunu ifade eden Fehmetmek, davaya iltihak talebinde bulundu.

Taraf avukatlarının beyanının arkası sıra aleniyet kararı açıklanan duruşma, maznun Bayat’ın alıkonulma halinin devamına hükmederek duruşmayı erteledi.

Share: