Kilis’te kurulan GES sayesinde köyün akarsu kesinti sorunu çözüldü

Polateli ilçesine tutkun Bağarası köyü

Güneş erke sistemi

Polateli Kaymakamı Semih Doğanoğlu’nun açıklaması

İl Özel idaresi umumi sekreteri Meram Küçükoğlu’nun açıklaması

Bağarası Köyü Muhtarı Mürsel Oğuzbey’in açıklaması

Su deposundan akan akarsu Kilis’te kurulan GES sayesinde köyün su ara sorunu çözüldü

KİLİS ( AA) – Kilis’in Polateli ilçesine ilişkin Bağarası köyünde kurulan Devir Enerji Sistemi (GES) sayesinde maliyet düşürülerek akarsu kesintisine hal bulundu.

Elektrik maliyetlerinin efdal olmasından etraf Polateli Kaymakamlığı, Köylere Hizmet Sevk Birliği ve Kilis İl Hususi İdare Umumi Sekreterliğinin çalışmaları ile yüzde 50’si ihtişam destekli olan GES projesi hayata geçirildi. Kurulan GES projesi ile akarsu ve elektrik maliyetleri düştü.

Bağarası köyüne 247 bin lira maliyetle kurulan ve 34 çağ paneli mevcut GES projesi köyün akarsu kesintisi sorununu çözdü.

Bağarası köyüne kurulan tarih enerji sistemini inceleyici Polateli Kaymakamı Ahi Doğanoğlu projenin kıvrak olması temennisinde bulundu.

Emeği geçenlere teşekkür eden Doğanoğlu, “Çap ve milletin bu arada umum ele verdiğinde temas şeyi başarabileceğinin benzeri örneğini burada görmüş oluyoruz. Kilis Valiliğimiz öncülüğünde sayın valimizin da riyasetinde bilcümle beraber iklim genelinde gündüz enerjileri ile müntesip kendisine iri tıpkı hareketli gerçekleşti. Kilis İl Özel İdaremizin ve Köylere Hizmet Götürme Birliğimizin yürütmüş olduğu çalışmalar neticesinde Bağarası köyüne zaman erke sistemi kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu noktada emeği geçenlere teşekkürname ediyorum.” dedi.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Kasıt Küçükoğlu birlikte özel idare yerine maliyetin yüzde 50’sini karşıladıkları bu sistemin sair köylerin dahi değerlendirmesini istedi.

Bağarası Köyü Muhtarı Mürsel Oğuzbey birlikte projede emeği geçenlere teşekkürname etti.

Share: