Mehabet Tiyatroları 18 ilde 33 temsille turneye çıkıyor

Oran Tiyatroları 18 il, 2 ilçede 9 değişik baziçe ve 33 temsille turneye çıkacak.

Şevket Tiyatroları Umumi Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, 19-25 Açıklık tarihlerindeki turne kapsamında 18 toprak ve 2 ilçede 9 farklı baziçe sergilenecek.

Turnede 33 kumar Samsun, Çorum, Bolu, Zonguldak, Ziyalı, Denizli, Rize, Cıvıl Cıvıl, Edirne, Edirne/ Keşan, Mardin, Tokat, Kırşehir, Kırıkkale, Ardahan, Iğdır, Dert, Manisa/ Salihli, Çeltek ve Afyonkarahisar’de sanatseverlerle buluşacak.

Ankara Mehabet Tiyatrosu, Christian Grau-Stef’in uyarlayıp Doğan Ertener ve Fatoş Urgancı’nın çevirdiği, Süpürge Otu Mete’nin yönettiği çok ortaklı ürün “Binbir Geceleyin Masalları” adlı oyunu 20-21 Mabeyin’ta Samsun Celal Tiyatrosu Sahnesi ve 23-24 Mabeyin’ta Çorum Izzet Tiyatrosu Sahnesi’nde; Donald Margulies’in yazdığı, Gaye Somay’ın çevirdiği ve Jason Hale’nin yönettiği “Dolgun Hikayeler” adlı oyunu, 20-21 Antrakt’ta Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Kongre Merkezi ve 23-24 Çatlak’ta Zonguldak Kerem Tiyatrosu Sahnesi’nde sergileyecek.

Van Azamet Tiyatrosu, Moliere’in yazıp Ayberk Erkay’ın çevirdiği ve Hakkı Kuş’un yönettiği “Scapin’in Dolapları” ünlü baziçe ile 20-21 Meyan’ta Entelektüel Dr. Hidayet Sayın Kültür Sarayı Sahnesi ve 23-24 Meyan’ta Denizli Hasan Kasapoğlu Kültür Sarayı Ihtişam Tiyatrosu Sahnesi’nde engel diyecek.

İzmir Celal Tiyatrosu, Levent Ulukut’un yönettiği “Yıldızların Altında” ünlü müzikal oyunu 20-21 Mesafe’ta Rize İsmail Alp Kültür Sarayı Sahnesi ve 23-24 Fasıla’ta Kalabalık Devlet Tiyatrosu Sahnesi’nde; Antalya Ululuk Tiyatrosu ise Kayırıcı Long, Daniel Singer, Jess Winfield’in yazdığı, Leyla Özgüler Kalender’in çevirmenliğini yaptığı ve Semavi Yurtsal’ın yönettiği “Shakespeare’in Bütün Oyunları” ünlü oyunu 20, 21 ve 22 Antrakt’ta Edirne Ihtişam Tiyatrosu Sahnesi ve 24 Meyan’ta Edirne Keşan Belediyesi Tamam Sesler Konuşma ve Temsil Salonu’nda sahneleyecek

Trabzon Ihtişam Tiyatrosunun; Matei Visniec’in yazdığı, çevirisini Ahmet Güngören’in ve yönetmenliğini Tasavvur Çidamlı’nın üstlendiği “Yaşlı Bir Palyaço Aranıyor” ünlü oyunu 19 Aralık’ta Mardin Artuklu Üniversitesi Sahnesi’nde oynanacak.

Sivas Şevket Tiyatrosunun; Bülent Usta’nın yazdığı ve Mehmet Yıldız’ın yönettiği “Yapay Zeka” adlı oyunu 20 Aralık’ta Tokat Atatürk Kültür Sarayı Adnan Menderes Salonu’nda, 21 Antrakt’ta Kırşehir Neşet Ertaş Firez Müzakere Merkezi Seyir Salonu’nda ve 24 Mabeyin’ta Kırıkkale Kültür Merkezi’nde sanatseverle buluşacak.

Erzurum Celal Tiyatrosu, Federico Garcia Lorca’nın yazıp Birey Yücel’in çevirdiği ve Sezai Yılmaz’ın yönettiği “Eskicinin Tazesi” adlı oyunu 20 Açıklık’ta Ardahan Üniversitesi Aşırma Sevinç Kültür Merkezi Salonu’nda; 22 Açıklık’ta Iğdır Kültür Sarayı Çok Amaçlı Konuşma Salonu ve Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Recep Tayyip Erdoğan Kültür Sarayı Osmanlı Salonu’nda sahneleyecek.

Bursa Oran Tiyatrosu bile Vassily Sigarev’in yazıp Hüseyin Mevsim’in çevirdiği ve Uğur Ozan’ın yönettiği “Domates Dolması Makinası” ünlü oyunu, 20 Boşluk’ta Manisa Salihli Belediyesi Zafer Keskiner Oyun Salonu’nda, 22 Fasıla’ta Çeltek Belediyesi Atatürk Kültür Sarayı ve 24 Fasıla’ta Afyonkarahisar Hattat Karahisari Kültür Merkezi’nde sanatseverle buluşturacak.

Share: