Mehmetçik Vakfı, Anlaklı Müren’i Bodrum ve Bursa’da düzenlenecek etkinliklerle anacak

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Mehmetçik Vakfı, sanatçı Anlaklı Müren’i vefatının 26’ncı yılında Bodrum ve Bursa’da düzenleyeceği etkinliklerle anacak.

Vakıftan yapılan açıklamaya göre, cümle mülk varlığını TSK Mehmetçik Vakfı ve Türk Terbiye Vakfına (TEV) bağışlayan Anlaklı Müren için vefatının 26. yılı olan 24 Eylül’de çeşitli yâd etkinlikleri düzenlenecek.

Bu kapsamda 24 Eylül’de sanatçının Bodrum’daki evinde halka münhal mevlit okutulacak ve Antik Tiyatro’da konser düzenlenecek. Bodrum Belediyesinin familya sahipliğinde Antik Tiyatro’da gerçekleştirilecek ihtifal konserinde C-Mehabetli İş’ten Sesler Korosu, klasik Türk müziğinin mahirane isimlerinden Melihat Gülses ve Yavaş Körükleyici manzara matlup. Gecenin sunuculuğunu ise sinema ve temsil oyuncusu Tarık Pabuçcuoğlu üstlenecek.

Bursa’da ise kabri başında dualarla anılacak olan Anlaklı Müren amacıyla sonrasında Ferman Padişah Camii’nde doğum okutulacak.

Son 2 senedir pandemi koşulları cihetiyle Bodrum’da halka mecbur çevrim içi tevellüt okutulması ve Bursa’da sanatçının mezarı başında yakarış okunması ile gerçekleştirilen anma etkinlikleri, bu yıl halka degaje kendisine düzenlenecek.

TEV Zeki Müren Burs Fonu’ndan 4 bin burs desteği sağlandı

Açıklamada ayrıca TEV Zeki Müren Burs Fonu’ndan bugüne büyüklüğünde Türkiye genelinde kısaca 4 bin burs sağlandığı, bu fondan 2022-2023 yetişek-öğretim döneminde yaklaşık 202 öğrenciye 9 kamer boyunca mahiye 1325 lira burs desteği verileceği bildirildi.

Share: