Oto galerici makine almak isterken dolandırıldı

Oto galerici araba kabul etmek isterken dolandırıldı

Adana’üstelik tıpkısı oto galerici, tanıdığı emanet marifetiyle kendisine fotoğrafı gösterilen otomobili satın ahzetmek için gönderdiği 737 bin 500 TL parasını kaptırdı

ADANA Adana’birlikte oto galerici Hasan Polat, tanıdığı güç yoluyla namına fotoğrafı gösterilen otomobili satın ahzetmek amacıyla gönderdiği 737 bin 500 TL parasını kaptırdı.

39 yaşındaki Hasan Polat, ikinci halk şalter gurur-satımı yaparak ailesinin geçimini sağlıyor. Kestirmece tıpkısı yıl önce İstanbul’de cıvıl cıvıl ve kendisiyle aynı işi fail S.K ile tanıştı. Çevirici hava ve satım işlerinde kabzımal olan S.K., Hasan Polat’tan farklı zamanlardan 3 ayrı araba satın aldı. Bunun üstüne düet ortada yürek oluştu.

“2 çıngı halinde 737 bin 500 TL gönderdim”

Haziran ayında S.K’ın kendisini aradığını tamlayan Hasan Polat,” Beni aradı ve şöyle tıpkısı var dedi. 800 bin TL civarında, ben bu uzlaştırıcı sana 740-730 bin TL arasına büyüklüğünde alırım dedi. Köle tükenik dedim, henüz başlangıçta ticaret yaptığımız üzere bana vekalet bayrak direği dedi, kul notere giderek kendisine alış vekaletini yazdırdım. bu arada parayı istedi, bizde bir anda hesaba aktardım. Önceden güven sağladığı üzere iki kıvılcım halinde yeğeni B.K’ya 437 bin 500 bir 300 bin TL aynı gönderdim. 737 bin 500 TL servet gönderdim” dedi.

Parayı gönderdikten bilahare “satışı yapıyoruz” diyerek kendisini oyaladığını rapor fail Polat, “Bende o zaman kendimden şüphelendim. Telefonda konuşurken çelişkili cevaplar veriyordu. Bilahare beni oyaladı bugün gönderiyorum yarın gönderiyorum diye niteleyerek. Telefonlarıma bakmamaya başladı. Sonraları bende avukatın yanına gelerek muktezi hukuki süreci başlattım. Bu herif yeğeni ile birlikte ayrımsız çete, beni dolandırdı. Benim üzere biraz kişiyi daha dolandırmış duyduğuma göre. Biz bunun cezasını almasını istiyoruz ve paramı istiyorum. Birkaç bir mal değil, onun için müstelzim neyse yapılsın.” İfadelerine saha verdi.

“Başkalarını dahi dolandırmış”

Hasan Çelik, “Galericilere şurası terennüm etmek istiyorum, ara bulucu gidip gıyaben parayı atmayın. Kul normalde yapmıyordum amma büzük sağladığı amacıyla kendisi elan geçmiş ticaret yaptık gönder dedi. Ego anında alıyorum deyince hızlı hızlı gönderdim. Biz yanıldık gayr yanılmasın. Bu insan kamu bire bir kanalizasyon, herkesi dahi dolandırıyormuş. Benden bilahare birkaç kişiyi henüz dolandırmış diye duydum. Tığ mağduruz.” dedi.

Aradığında S.K’ın ‘parayı vereceğim göndereceğim’ diye niteleyerek kendisini oyaladığını belirten Polat, şöyle bitmeme etti:

“Yazışmaları bile var, bilcümle yazışmalar dekontlar var. Bu herif kanalizasyon, hilekâr. Elini kolunu sallayarak geziyor. Hangi gönül giriyor ne bire bir husus yapıyorlar, kimse benzeri molekül demiyor. Âdem seçme dolaşma dolandırıyor yani azade. Tek mağdur ego değilim, benden apayrı mağdurlar olduğunu da düşünüyorum. Duyduğuma göre biraz kişiyi daha dolandırmış kimseye dahi par vermiyor. Cezası olmadığı üzere insanları dolandırıyor. Dolandırmaya de devam edecek bu şekilde cezası kaldığı sürece”

“Satılığa çıkarılmayan ara bulucu eş vaadiyle müvekkilimi dolandırmışlar”

Avukat Ömer Uruç, “Şüpheliler sahibi yoluyla hiçbir ahit satılığa çıkartılmayan tıpkı ara bulucu müvekkilime satma vaadiyle, müvekkili dolandırmışlardır. Müvekkilimiz komütatör gelgel vekaletiyle alay malay satış bedeli olan 737 bin 500 TL’yi 437 bin 500 ve 300 bin TL yerine iki taksit taksit göndermiş. Icap anahtar satışının gerçekleşmemesi gerekte paranın iade edilmemesi sonucunda müvekkilimiz dolandırıldığını anlamış. Bu tür insanların ayyarlık suçunun faali olan kişilerin bibi sosyete içerisinde ellerini kollarını sallayarak gezmeleri toplumda infial yaratan türden aynı uzanım olduğu kabil müvekkilimi dolandırarak haksızcasına temin ettikleri paraları birlikte özgürcesine harcamaları vicdanları yaralayan aynı durumdur. Tığ vicdanları bire bir nebze rahatlaması ve amme huzurunun sağlanması için bildirme azından ayrıksı insanların canının yanmaması üzere ve dolandırılmaması üzere tutuklanmalarını kâm ettik. Önümüzdeki eyyam dahi bu hususta müspet ayrımsız karar alacağımıza inanıyorum” dedi.

Share: