Reisicumhur kararları Resmi Gazete’de

Konya’dahi iki ayrı taşınmazın Hazineye ilgili kısmının bedelsiz yerine belediyelere devredilmesi ile Erzurum’üstelik bazı taşınmazların çabuk kamulaştırılması ve Kilis 7 Fasıla Üniversitesinde ayrımsız fakültenin kapatılması ve iki ayrı fakülte kurulması hakkındaki Cumhurbaşkanı kararları Resmi Gazete’de yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan karara göre, Konya’nın Karatay ilçesi Aziziye mahallesinde kâin benzeri taşınmazın Hazineye ilişik kısmının bedelsiz adına Konya Büyükşehir Uray Başkanlığına, tıpkısı mahalledeki bire bir bambaşka taşınmazın Hazineye ilgili kısmının bile bedelsiz namına Karatay Şehremaneti Başkanlığına devredilmesine karar verildi.

Söz konusu taşınmazların 6 Ağustos 2021 günlü Cumhurbaşkanlığı kararıyla ilan edilen restorasyon alanı kapsamına girdiği belirtildi.

Erzurum’un Yakutiye ilçesine bağlı Aşağıyoncalık, Narmanlı ve Sultanmelik mahallelerindeki ara sıra taşınmazların de Facia Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Için Yasa kapsamında uygulama yapılması üzere üzerlerindeki yapılarla alay malay Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı marifetiyle tez kamulaştırılması kararlaştırıldı.

Ayrıca Kilis 7 Antrakt Üniversitesi Rektörlüğü bünyesinde düz kayran Bilgi- Literatür Fakültesi kapatılırken, aynı üniversite bünyesinde Bili Fakültesi ile İnsan ve Topluluk Bilimleri Fakültesi kuruldu.

Share: