Şehidin kız kardeşi: “Ağabeyim ferişte oldu”

Van’ın Kavgacı ilçesi kırsalında güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada martir olan Uzatmalı Çavuş Kürşat Kaba (30), Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde dualar ve gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı.

Van İl Kurnaz Komutanlığınca, PKK/KCK terör örgütüne müteveccih kendisine başlatılan Şehit Cem Aksungur Operasyonu çerçevesinde Van’ın Kavgacı ilçesi Karataş Çukurları mevkiinde teröristlerle girilen çatışmada şehit sakıt Kürşat Sert üzere Elbistan ilçesinde cenaze merasimi düzenlendi.

Şehidin naaşı, baba ocağında helallik alınmasının peşi sıra törenin düzenleneceği alana getirildi. Cenaze töreninde ağababa Akan Yıldız ve asıl Nuran Sert, güçlükle ayakta durabildi. Şehidin ablası Kübra ile kardeşleri Abdullah ve Ebrar Anif gözyaşlarına boğuldu. Şehidin kız kardeşi Ebrar, ağabeyinin parkasını giyip beresini taktı. Ağabeyini çeri selamıyla uğurlayan Ebrar Sert, “Görüş şehidim, cesim şehidim arkandayım ağabeyim. Ağabeyim ferişte oldu. Kurban olduğum” dedi.

Ağababa Ağma Sert, oğlunun fotoğrafına bakıp, “Sen martir oldun ben dahi şehit babası” dedi.

Şehidin babasını İçişleri Vekil Yardımcısı İsmail Çataklı ve Jandarma Umumi Başbuğ Yardımcısı Orgeneral Büyük Çardakçı avunç etti.

Şehit Anif için, Hocazade Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Cenaze töreninde ağababa Akan Yıldız ve ana Nuran Anif, güçlükle ayakta durabildi. Şehidin ablası Kübra ile kardeşleri Abdullah ve Ebrar Kaba üstelik gözyaşlarına boğuldu. Cenaze namazı öncesi Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın taziyet mesajı okundu.

İl Müftü Vekili Mürtefi Canbolat, helallik aldıktan sonradan cenaze namazını kıldırdı. Şehidin naaşı, namazın arkası sıra silah arkadaşları marifetiyle akıbet misil omuzlara makbuz. Bire Bir müddet omuzlarda taşınan şehidin cenazesi, gözyaşlarıyla ve dualarla Hocazade Mezarlığı’ndaki şehitlikte toprağa verildi.

Cenaze törenine, İçişleri Nazır Yardımcısı İsmail Çataklı, Açıkgöz Umumi Başkan Yardımcısı Orgeneral Uca Çardakçı, Ilbay Ömer Faruk Ateşli, belediye başkanları, milletvekilleri ve çok sayıda yurttaş katıldı. – KAHRAMANMARAŞ

Share: