Serencam an haberi: Erzurum’daki FETÖ operasyonunda yakalanan 13 çirkin adliyeye atıf edildi

Erzurum’dahi, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) mali yapılanmasına yönelik Gazi Turgut Arslan Operasyonu kapsamında gözaltına alınan 13 dalavereli adliyeye irsal edildi.

Cumhuriyet Altını Başsavcılığının talimatıyla İl Inanma Müdürlüğü Kaçakçılık ve Birleştirme Suçlarla Savaş ile İstihbarat Büro Müdürlüğü ekiplerince planlı operasyonda 18 Ekim’dahi yakalanan, aralarında kadınların dahi olduğu 13 zanlının emniyetteki işlemleri tamamlandı.

FETÖ’nün Erzurum’daki sözde memurlar sorumlusu olduğu tamlanan Z.B’nin de aralarında bulunduğu zanlılar, esenlik kontrolünün peşi sıra adliyeye gönderildi.

FETÖ’nün aktüel yapılanması, bakir eleman temini ve mal kaynaklarının deşifresine yönelik Güven Umumi Müdürlüğü Kaçakçılık ve Kombinasyon Suçlarla Mücadele, Terörle Uğraş, Siber Suçlarla Savaş daire başkanlıkları ve İstihbarat Başkanlığı ile Mali Suçları Araştırı Oturmuş Başkanlığının (MASAK) koordinasyonunda düzenlenen ameliyat çerçevesinde gözaltına alınan zanlıların adreslerindeki aramalarda, 25 bin 655 liralık, 770 ekü, 50 dolar ile çokça sayıda sayısal gereç ve örgütsel vesika ele geçirilmişti.

Share: