Tatvan Belediyesi karla savaş çalışmalarını sürdürüyor

– Tatvan Belediyesi karla savaş çalışmalarını sürdürüyor

BİTLİS – Bitlis’in Tatvan Belediyesi, kar yağışının ardından ilçede hırçın durumların yaşanmaması için 28 gelişim makinesi ve tahminî 100 personelle çalışmalarını sürdürüyor.

Şita hazırlıklarını aylar öncesinden bütünler Tatvan Belediyesi, ilçede iki gündür hareketli olan kar yağışı ile yayaların ve sürücülerin yollarda gelişigüzel olumsuzlukla karşılaşmaması üzere karla savaşım çalışmalarını sürdürüyor. Tatvan Belediyesi Bilgelik İşleri Müdürlüğü bünyesinde bulunan 28 hisse senedi makinesi ile kısaca 100 personel, bilcümle ana yol, sokak ve ilçeye tutkun mahalle yollarında kar küreme ve tuzlama çalışması yapmaya devam ediyor. Gidiş Geliş akışının aksamaması ve vatandaşların günce yaşamlarının sorunsuz ayrımsız şekilde bitmeme ettirebilmeleri için 24 saat boyunca canla başla çalışan şehremaneti ekipleri, ilçenin her noktasında geceli gündüzlü demeden savaşım veriyor.

Yürütülen karla mücadele çalışmaları karşı vukuf veren Şehremini Mehmet Sakıncasız Geylani, “Detaylı zamandan beri beklediğimiz kar bugün itibariyle kırıcı tıpkısı şekilde başladı. Tabii kim tığ karla ilgili mücadele çalışmalarımızı çatlak ayında amade bir şekilde bekliyorduk. Genelde kar, çatlak ayı itibariyle başlar, mart kocaoğlan sonlarına büyüklüğünde devam ederdi. Bu yıl rötarlı bile olsa kar şehrimize yağmaya başladı. 28 sunum hareket makinemiz ile sahadayız. Bilcümle ekiplerimizle 24 saat boyunca ana arterler kalkmak üzere bütün sokaklar açılmakta. Karsız tıpkı Bitlis düşünülemezdi. Elhamdülillah bununla ait çalışmalarımız üstelik burada vatandaşın tek şekilde mağduriyete uğratmadan Tatvan’ın tamlık yollarını halkının hizmetine açmış olacağız” dedi.

Share: