TDP Genel Başkanı Sarıgül, Kilis’te partisinin il başkanlığının açılışına katıldı

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, siyasal partiler arasındaki diyalogların seçkin antlaşma sürmesinden yana olduğunu belirtti.

Sarıgül, partisinin Kilis İl Başkanlığının açılışının peşi sıra gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Türkiye Değişim Partisi’nin, demokrasiyi, eş haklarını, bireyin mutluluğunu ve kültürlerin barış içerisinde yaşamasını savunduğunu tamlayan Sarıgül, Türklerin ve Kürtlerin ahi olduğunu vurguladı.

Mustafa Sarıgül, tıpkı gazetecinin, DÜRÜST Parti’nin HDP ile görüşmesine ilişik sorusu üstüne şöyle konuştu:

“Keşki bu iki fırka ortada evvelden çok sakil tartışmalar incelmemiş olsaydı. Ama olan tartışmalara karşın el erki içerisinde politik partilerin birbirleriyle görüşmelerini serencam paye doğal karşılıyorum. HDP, Türkiye’de 5,5 milyon yurttaşın oyunu almış bir siyasi partidir. Demokrasi içerisinde farklı şeyler düşünebiliriz ama toprağımızda, bayrağımızda, ulusal birliğimizde benzeri düşünmemiz lazım. HDP’ye çağrım şudur. Kesin terörle aralarına cidar çektiğini açıklamalılar ve kategorik Türkiye partisi olma amacında emin bir şekilde ilerlemeliler. Ben, siyasi partiler arasındaki diyalogların seçme antlaşma sürmesinden yanayım. zaman zaman düşün, fikir ayrılıkları türlü. Amma bu ayrımlı görüşler araya cidar girmek değildir. Türkiye’nin meselelerini masaya yatırarak, Türkiye’nin problemlerini hal yolunda politik partilerin kişi aralarındaki görüşmeleri, sonuç evre yararlı görüyorum. Bu görüşmeler temas zaman bitmeme etmeli.”

” TOGG, Türkiye üzere kebir bire bir gelişmedir”

Tümen olarak gelişigüzel antlaşma balkı olan yatırımların birlikte olduklarını aktaran Sarıgül, “TOGG, Türkiye üzere koskocaman aynı gelişmedir. O envestisman haset bizzat açılışa üstelik katıldım. Ara Sıra ziyalı cahiller, bazı kudurgan azınlıklar TOGG’nin açılışına katıldım diyerek bizi eleştirdiler. Canları sağ olsun amma onlar bilsin ki ben devletimizin, özel sektörün ayrımsız yatırımına gittim ve bindi verdim. Domestik malı yurdun malı cümle onu kullanmalı. TOGG yerlidir. Zira patent hakkı Türkiye’dir, tasarımı bizdedir, Türkiye’de üretilmektedir. Dünyanın neresine satılacaksa bu bellik Türkiye’ye aittir. Türkiye markalarıyla vahim kazanır. Herkes gururla o TOGG’u kullanmalı.” dedi.

Sarıgül ve beraberindekiler, elan sonra Kilis Ceza İnfaz Kurumu önünde af çağrısında bulundu.

Share: