Tekirdağ’da yüzlerce öğrenci şita spor okulunda terbiye alıyor

Tekirdağ’bile binlerce mektepli belediyenin düzenlediği kış spor okulunda yetişek alıyor.

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde Süleymanpaşa Belediyesi marifetiyle verilen Şita Okulu eğitimlerinde herhangi bir sene olduğu kabilinden onlarca branşta, binlerce öğrenci terbiye almaya bitmeme ediyor.

Süleymanpaşa Belediyesi Bilgisizlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde düzenlenen Kış Okulu, yetişkinlere yönelik zatî iş ve çığır edindirme kursları ile çocuklarla gençlere müteveccih spor, konferans ve ekin kurslarından oluşan haddinden fazla sayıda eğitimi içeriyor.

1500 bala 24 branşta eğitim alıyor

Özellikle eğitim bilimi hayatlarının yanında bir spor dalıyla alakadar olmak ya de sanatsal benzeri uğraşı peyda etmek isteyen öğrencilerin demet gösterdiği Şita Okulu bünyesinde; 7-14 yaş arası öğrenciler amacıyla resim, temsil, piyano, yay, gitar ve halk oyunları görünmek amacıyla 6 konuşma dalında, ayak topu, basket, yüzme, uçan top, alan topu, sualtı sporları, tekvando, karate, judo, olimpik ve geleneksel okçuluk, yumruk oyunu ve satranç olmak üzere 13 spor branşında, ingiliz ingilizcesi ve robotik kodlama ile gelişigüzel toplanmış 21 değişik kursta eğitim veriliyor. Ayrıca 4-6 yaş arası meslek öncesi çağındaki kollar için üstelik orff ve dizem, kanı ve zeka oyunları, yavru atölyeleri gelmek için 3 değişik dalda tınlamalı etkinlikler birlikte Kış Okulu çerçevesinde gerçekleştiriliyor. Kış Okulu bünyesinde yetişek sunulan kurslardan hep bin 469 çocuk faydalanıyor.

Yetişkinlere müteveccih 13 ağırşak açıldı

Yetişkinlere yönelik kişisel aksiyon ve meslek edindirme kurslarında ise çinicilik, amigurumi (Japon örgü çağa sanatı), fotoğrafçılık, çul tedris teknolojisi, piyano, yay, gitar, ulama, ingilizce, İşaret Dili, Pilates, Tezyin ve El Oyunları girmek üzere 13 değişik dalda eğitim veriliyor. 18 yaşından şişman herkesin yararlandığı kurslarda 592 yaşama eğitim alıyor. Ağız Ağıza ücretsiz olan kurslar, alanında ehlihibre eğitmenler vasıtasıyla verilirken, öğrencilere ağırşak böylecene ortaklık sertifikası verilecek.

Yüksel: “Çocuklarımız üzere yekpare imkanlarımızı seferber ediyoruz”

Konuyla ait açıklamada mevcut Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, “Çocuklarımızın kendilerini geliştirmeleri, sanal mecralardan uzaklaşarak sosyalleşmeleri ve spor evet de tekellüm dallarından biriyle ilgilenerek kuvvetli erat kendisine yetişmeleri için belediyemizin tamam imkanlarını seferber ediyor ve yaz tatillerinde Yaz Okulu, meslek döneminde ise Kış Okulu adıyla onlarca farklı kurs düzenliyoruz. Bu kurslarımızdan binlerce mektepli yararlanıyor. Kurslarımızı şehrimizin farklı noktalarında düzenleyerek çocuklarımızın bu eğitimlere zorlamasız ulaşmalarını sağlıyoruz. Ayrıca eskimemiş hobiler peyda etmek evet da çığır sahibi tevessül etmek talip hemşerilerimiz amacıyla da haddinden fazla sayıda ağırşak açtık. Seçme sene kurs ve mektepli sayılarımızı arttırıyoruz. Öğrencilerimiz da bu hizmetten memnuniyetlerini sıklıkla dile getiriyorlar. Süleymanpaşa’mıza işlemek üzere rastgele fırsatı değerlendirmeye, gençlerimize okazyon eşitliği yaratmaya devam edeceğiz” dedi. – TEKİRDAĞ

Share: