Tokat Şehremaneti Plevne evvel galibiyetini kabul etmek için sahaya çıkma

AXA Sigorta Voleybol Efeler Ligi ekiplerinden Tokat Belediye Plevne, evvel galibiyetini Halkbank önünde almayı planlıyor.

Başantrenör Furkan Ferah, AA muhabirine, ferda sahalarında ligin hararetli ekiplerinden şampiyona adayı Halkbank ile karşılaşacaklarını söyledi.

Maçın hazırlıklarını tamamladıklarını tamlayan Gür, “Maatteessüf ligde oynanan 5 maçta elan galibiyetimiz bulunmuyor, önümüzdeki fikstür dahi berenarı metanetli. Sırasıyla Halkbank, Kültür Bankart ve Fenerbahçe ile oynayacağız. Bu takımlarla aramızda bunaltıcı anlamda bütçe farkı var.” dedi.

Sporcuları ve ekibinin elinden geleni yaptığını, iyice ayrımsız ortamları de bulunduğunu dile getiren Dolgunca, “Yapabileceklerimizin üzerinde işler yapıyoruz ama ayrımsız kalem sonuca ulaşamadık. Tek gayemiz galibiyete sunma mümasil sürede ulaşabilmek. Sporcularım bu süreçte haddinden fazla öz öğrendi. Bu tecrübeyi alelhusus oyunların serencam bölümlerine yansıtabilirsek, galibiyet hasretimizi bitireceğiz. Oyuncumuz Atakan Topal’ın sol elinde boşluk tespit edildi ve tedavisine başlandı. Maatteessüf kendisini 2 hafta kullanamayacağız. Tedavi sürecine sınırlı yerine bu süre uzayabilir.” ifadelerini kullandı.

Dolgunca, aktarma çalışmalarının üstelik sürdüğüne meni ederek, şunları kaydetti:

“Pasörümüz Berkün Eber Üstündağ, Birleşik Gündüz Feneri Emirlikleri takımı Al-Ain’e nakil oldu. Namına öneri geldi ve gitmek istedi, bizler de tutmak istemedik. Berkün’ün hesabına takıma pasör Ede Özbey’i karışma ettik, pazartesi haset bizimle olacak. Taraftarımızın bizi serbest bırakmamasını, sporcularıma bindi olmalarını istiyorum. Çünkü bu ekip seçme şeyin yer iyisini adalet ediyor. Sistem haddinden fazla yüğrük ve çokça arzulu. Gücümüzü akıbet anne kadar kullanıyoruz, akıbet topa büyüklüğünde savaşıyoruz. Amacımız bereketli uçan top yutturmak ve seyircimize ferah voleybol izletmek. Bunu üstelik şimdiye kadar oynamış olduğumuz maçlarda gösterdiğimizi düşünüyorum, sonuca gidemesek de. Ferda cümle Tokat’ı salona bekliyoruz.”

Tokat Uray Plevne ile Halkbank arasında Mualla Yücel Spor Salonu’nda oynanacak maç, erte saat 15.30’üstelik başlayacak.

Share: