Uray başkanları Eroğlu ve Bekler, cemevini musahabe etti

Tokat Belediye Reisi Eyüp Eroğlu ve Turhal Belediye Başkanı İlker Bekler, Yavşan cemevini ziyaret etti.

Tokat Belediyesinden yapılan bağlanmış açıklamaya göre, Eroğlu ve Bekler, Turhal ilçesi Yavşan Mahallesi’ndeki cemevini görüşme ederek vatandaşlarla görüştü.

Eroğlu, ziyarette yaptığı konuşmada, “İçeri girdiğim andan itibaren insanın adamakıllı hasletleri ile demini almış insanları, beyefendi insanları gördüm. Konuştuğumuz ahit kalbi, yüreği kemiksiz kendisine dinleyen, güzelliklere boğulma reşit insanlar gördüm. Bu sözleri elden tıpkı övgü sözü söylemiş başlamak amacıyla söylemiyorum. Benim bulunduğum noktada siz olsanız ve kendinize bire bir baksanız siz dahi bire bir pir duyguları hissederdiniz. Burada şu anda bulunmaktan çok mutlu olduğumu ve geçim duyduğumu inandırmak istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Birlik beraberlik vurgusu özne Eroğlu, şunları kaydetti:

“Hepimiz Rabb’imizin kullarıyız. Bu memlekette, bu güzel topraklarda, bu fena hâlde yurtta zade olmanın şansını yaşıyoruz. Doğusuyla batısıyla kuzeyiyle güneyiyle behişt üzere tıpkısı vatanda yaşıyoruz. Geçtiğimiz günlerde Cumhuriyetimizin 99’uncu yıl dönümünü kutladık. Ülkemiz, Cumhuriyetimiz, milletimizin bu iyicene topraklarda nice yüzyıllara kavuşmasını, kıyamete büyüklüğünde kalımlı olmasını Rabb’imden yakarma ediyorum. ‘Güzel olanın başı beladan kurtulmaz’ derler ya o yüzden bu aziz topraklar amacıyla mütehammil çokça mücadeleler vermişiz. Tokat şehrimiz da bu iyice yurt içinde bir nice güzelliğin membağıdır.” diye niteleyerek konuştu.

Share: