Yalova yerel haberleri | Er arkadaşları, 7. buluşmayı Harlek Termal Otel’de gerçekleştirdi

Kayseri Albeni İndirme Sancak Komutanlığı Havadan Atlama ve İkmal Hizip Komutanlığı’nda 1982-1983 yıllarında vatani görevlerini yapan askerler, Kütahya aynı araya geldi.

Çeri arkadaşları, eşleriyle birlikte terhislerinden 40 sene sonradan 7. buluşmayı Ilıca Harlek Termal Otel’üstelik gerçekleştirdiler. 1962-3 tertip paraşütçü komando er asker arkadaşlar, bire bir vatani görevleri yaptıkları yıllardaki üzere kavuşum yapıp komutanlarına kat verdiler.

Buluşma etkinliğini birleştirme fail Kütahyalı Adnan Bahadır, yıllar sonra 7. sefer aynı araya gelmenin hem heyecanı hem dahi mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Keleş, “Adeta 40 sene öncesini yeniden yaşadık. Bu buluşma geleneğini ati yıllarda birlikte devam ettireceğiz” dedi.

O gün astsubay olan Mustafa Gödren, “Buluşmalarda eskileri hatırlayıp adeta gençleşiyoruz. Kâffesi seçme kişiydi” ifadelerini kullandı.

Harlek Termal Otel Müdürü Açık Deniz Işler, ” Türkiye’nin dört bir yanında tüvana 1962-3 dizgi askerleri otelimizde ağırlamaktan son kademe memnun kaldık. Kendilerine sunu bereketli hizmeti sunmanın gayreti zarfında olduk. Evire Çevire ve duygun bire bir telaki oldu. Çeri ihvan ve eşlerinin otelimizden kıvançlı kaldıklarını anlatım etmeleri bizleri antrparantez sevindirmiştir” diye niteleyerek konuştu. – KÜTAHYA

Share: