YANLIŞSIZ Parti’de Usta Ünal’ın namına grup başkanvekilliğine getirilen Heyecan Zengin’den önce sözler: Milletimize bakım uğrunda çalışmaya bitmeme

Bozuk DOĞRU Tümen Kol Başkanvekili ve Kahramanmaraş Mebus Yordamlı Ünal, geçtiğimiz günlerde aynı kitap fuarında, “Maalesef aynı kültür devrimi kendisine Cumhuriyet Altını ; bizim lügatimizi, alfabemizi, dilimizi hasılı hep hatır setlerimizi bulunmayan etmiştir” demiş ve tepkilerin odağına oturmuştu. Ünal’a öz partisi ve MHP karışma kalkmak üzere pek çokça siyasi partiden aksülamel geldi.

GÖREVİNDEN İSTİFA ETTİ

Ünal, sosyal medyadan yaptığı paylaşımla SELIM Parti’deki Takım Başbuğ Vekilliği görevini bıraktığı açıkladı. Paylaşımında Ünal, “Bugün bakımından Kol Başbuğ Vekilliği görevimden affımı talep ettim. Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a bugüne kadar şahsıma duyduğu cesaret ve verdiği sorumluluklar için müteşekkirim. Kamuoyunun bilgisine saygılarımla sunarım” ifadelerini kullandı.

YERİNE HEYECAN ZENGİN GETİRİLDİ

YANLIŞSIZ Fırka’de Çevrimli Ünal’dan boşalan Kol Başkanvekilliği görevine AK Parti Umumi Başbuğ Yardımcısı ve Tokat milletvekili Korkunç Varlıklı getirildi. Varlıklı, Temmuz 2018-Mart 2021 ortada birlikte tıpkı görevi yürütmüştü.

HIRSLI ZENGİN’DEN İLK AÇIKLAMA

Gelişmelerin ardından Zengin, toplumsal iletişim araçları hesabından açıklamalarda bulundu. İlk tweetinde Ünal’a hizmetlerinden dünya teşekkürname fail Varlıklı, “Teferruatlı yıllardır partimizde gelişigüzel fariza yaptığımız 64. Hükümet Ekin ve Turizm Bakanımız Kahramanmaraş Milletvekilimiz Becerikli Ünal’a hizmetleri, emekleri için teşekkürname ediyorum. SELIM Tümen Grubumuzda hep birlikte Milletimize bakım uğrunda çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A TEŞEKKÜRNAME ETTİ

İyi dileklerinden muhit Reisicumhur Erdoğan’a de teşekkürlerini sunan varlıklı, “Genel Merkez’den DÜRÜST Tümen Grubuna… Milletimiz, Meclisimiz, Ülkemiz amacıyla çalışmaya devam. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta görünmek için, MYK ve MKYK Üyelerimize, Milletvekillerimize, dualarını mebzul dileklerini ileten bilcümle dostlarımıza içtenlikle teşekkür ediyorum.” ifadelerine vadi verdi.

Share: