YANLIŞSIZ Parti’li Çakırdoğan: “Erzincan, turizmin de parlayan yıldızı olacak”

DOĞRU Fırka Erzincan Milletvekili Burhan Çakırdoğan, Erzincan’ın doğunun ışıldak yıldızı olmasının yanında turizmin bile ışıltılı yıldızı olacağını belirtti.

Şarap, Meclis’te düzenlediği matbuat toplantısında, Sarıkamış Harekatı’nın 108. yıl dönümü olduğunu belirterek, Sarıkamış Harekatı şehitleri kalkmak için kül şehitleri rahmetle andı. Şehitlerin temas zaman milletin gönlünde yaşamaya devam ettiğini vurgulayan Çakırdoğan, hiçbir şehidin kanının birlikte yerde bırakılmadığını anlatım etti.

Çakır, TBMM Genel Kurulunda, HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel’in milletvekilliğinin “devamsızlık” gerekçesiyle düşürüldüğünü anımsattı. Çakır, “Bugün TBMM’da teröristlerle fotoğrafları çekinen o neymiş milletvekili zatın da milletvekilliği düşürüldü. Allah’a hamdolsun bu bizim amacıyla aynı sevinçtir.” dedi.

Turistik Gün Doğusu Ekspresi’nin, önce seferlerini gerçekleştirdiğini hatırlatan Şarap, Ankara, Kayseri, Sivas ve Erzincan’dan geçerek Kars’a ulaşan Doğu Ekspresi’nin yerel ve ecnebi turistler eliyle dokunaklı sargı gördüğünü kaydetti. Çakır, “Tabii güzellikleriyle yüce benzeri turizm potansiyeline sahip olan Erzincan’ımız misafirlerini bildirme dolgunca şekilde ağırlamakta. Çabucak tabii güzellikleriyle değil, tarihin mütenevvi dönemlerinde bir nice medeniyete familya sahipliği yapmış olan ve eş sahipliği yaptığı medeniyete ait eserlerin üstünde barındıran Erzincan doğunun parlayan yıldızı olmasının beraberinde turizmin de ışıldak yıldızı olacak.” ifadelerini kullandı.

Share: