Yıkılan bacaların kaldırılması sürüyor

Düzce Belediyesi, depremin yaralarının sarılması için kamu gücüyle mücadelesini sürdürüyor. Haris ve açıkta hiçbir vatandaşın olmaması amacıyla ceht sarfiyat fail ekipler, antrparantez mevrut temas ihbarları değerlendirerek olumsuzlukların birlikte önüne geçiyor.

Düzce Belediyesi, depremin üzerinden güzeşte tahminî 1 haftalık süreç içerisinde gerçekleştirdiği çalışmalarla Düzcelilerin yanı sıra olduğunu göstermesinin beraberinde cümle birimleriyle rastgele olumsuzluk yaşanmaması hesabına teyakkuz halinde debi etti. Devletin tamlık kademeleriyle Düzce’ye verdiği bindi sakır sakır devam ederken Düzce Belediyesi birimleri üstelik üzerlerine düşen görevleri harfiyen adına getiriyor.

Bu çerçevede, depremle gelişigüzel özellikle binalarda ocaklık yıkılmalarından ötürü pahal gelen ihbarları değerlendiren İtfaiye Müdürlüğü, Polis Müdürlüğü ekiplerinin mekân güvenliğini almasıyla görevlerini ödeme ediyor. Öfke yer ettiği melhuz bölgelere abdestbozan çekilerek vatandaşların sıklet yaşamasının önüne geçen ekipler, çalışmaların mıhlı yürümesini sağlıyor.

Değerlendirilen ihbarlarda vatandaşlardan gelen özge talepleri üstelik ayn ardı etmeden inceleyici ekipler, saptanan ihtiyaçların giderilmesi üzere uray birimleri ile koordineli şekilde çalışmasını üstelik sürdürüyor.

Yer Sarsıntısı zımnında yıkılan ve kızdırma oluşturan baca ve çatıların kaldırılmasını sağlayıcı ekipler, vatandaşların dikkat etmesi ve yapmaları müstelzim çalışmalara müteveccih hususlar noktasında yaptıkları değerlendirmede, “Düzce Belediyesi tamam ekipleriyle sahada vatandaşların yanında yaraları buyurmak üzere seferber olmaktadır. Bu çerçevede yıkılan bacaların sakıncasız şekilde kaldırılması sağlanmaktadır. Vatandaşlarımızın lüzumlu yapılan icraat gerekse da çalışmaların peşi sıra bulundukları bölgelerde tedbirli şekilde hareket etmeleri dilek olunur.

Ayrıca yıkılan bacaların kaldırılması esnasında bacanın adına dikilmesi üzerine gelen taleplerin vatandaşlarımızın kendilerinin adına getirmesi müstelzim bire bir mesai olduğunu hatırlatma gereği zahirî olmuştur. Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ilkin tevessül etmek için tek biriminin bu üzere aynı emek gerçekleştirmesi söz konusu değildir. Kamuoyuna tevakki etmek ile duyurulur” ifadelerine düzlük verdi. – DÜZCE

Share: