13 değişik arakçılık olayına müdahil berbat, 220 saat düzenlilik kayıtlarının incelenmesiyle yakalandı

Antalya’da 13 farklı arakçılık olayına karıştığı tayin edilen 1 ibret, 220 saatlik güvenlik almaç kaydı incelenmesi sonucu kurnaz ekipleri yoluyla yakalandı.

Antalya Cumhuriyet Altını Başsavcılığının koordinesinde, Kepez ilçesi Kızıllı Mahallesi ve civarında akıbet dönemlerde yaşanan erke ve aktarım hatları, ilişki, bostan ve tarlalardan gerçekleştirilen arakçılık olaylarının aydınlatılması üzere, Antalya İl Bitirmiş Komutanlığı Güvenlik Ofis Müdürlüğü JASAT timleri ve Kepez Merkez Kurnaz Karakol Komutanlığı ekipleri düzentileme başlattı.

Yaklaşık 2 aydır sürdürülen düzenlenen düzentileme ile bölgeden gerçekleştirme edilen 220 saatlik asayiş alıcı kayıtlarının incelenmesi sonucu şüphelilerin kilitsiz küreksiz etiket bilgileri tespit edildi.

Şüphelilerden M.Y. Antalya diyar merkezinde yakalanırken, evvel sorgusunda arkadaşı Ö.E. ile alay malay son iki kamer içerisinde bölgede 13 ayrımlı hırsızlık olayına karıştıklarını ve çaldıkları malzemeleri Cebel kaymakamlık merkezinde hurdacılara sattıklarını bildirme etti. Şüphelilerin sattıkları malzemeler Hurdacılar sitesinde ele geçirilerek kıygın vatandaşlara teslimi sağlandı.

Olayın başka şüphelisi olan Ö.E. için yakalama kararı çıkartılırken, M. Y. gözaltına alındı. – ANTALYA

Share: