15 bin 269 öğrenciye ücretsiz aşındırmak

Siirt’te, taşımalı ve ekol öncesi eğitimde haftanın 5 günü, pansiyonlu okullarda ise haftanın 7 haset koyulmak üzere 15 bin 269 öğrenci Milli Terbiye Bakanlığının ücretsiz kemirmek hizmetinden yararlanılıyor.

İl genelinde belirlenen Siirt Abdulhamid Han Mesleki ve Maharet Küçük Asya Lisesi ile gâh patika liselerinde, okulların araç ve meşrubat hizmetleri alanında eğitim bilimi gören öğrencilerin dahi desteğiyle özenle hazırlanan yemekler, okullara gönderiliyor.

İl Milli Terbiye Müdürü Deniz Edip, Abdulhamid Eğlek Mesleki ve Teknik Küçük Asya Lisesinde kemirmek hazırlayan meslek lisesi öğrencileriyle tıpkısı araya geldi.

Yazar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, öğrencilerin yemek hazırlayarak, gördükleri eğitimi aplikasyon fırsatı de bulduklarını söyledi.

Yemeğin birlikte okulun sınai savuşturmak istihsal tesisinde günlük 12 bin savuşturmak üretildiğini ifade eden Edip, “Amacımız öğrencilere hamam ve temiz ortamda hazırlanan yemekleri sunmak. Yemeğin temas aşaması strateji ediliyor. Öğrencilerimiz dahi yemekleri beğenerek yediklerini rapor ediyor.” dedi.

Uygulama mutfağında aşındırmak hazırlayan öğrencilerden Yusuf Baykara, ustaların desteği ile öğrendikleri bilgileri aplikasyon fırsatı bulduklarını belirtti.

Baykara, bu meslekte bereketli yerlere katılmak amacıyla elinden gayreti gösterdiğini söyledi.

Yemek hizmetinden faydalanan öğrencilerden Mehmet Taşkıran, devletin sunduğu imkanlardan memnuniyet duyduklarını ifade etti.

Taşkıran, “Kemirmek güzel çıkıyor. Sunulan bu imkanda emeği geçen herkese ediyoruz.” diye konuştu.

Emrullah Çıpa bile kavramak amacıyla seçkin çeşit imkana eş olduklarını, kemirmek hizmetinden üstelik memnun olduklarını belirtti.

Share: