7 aktarılma böylece bulunan mânialı güdücü, 2 savmak ve palamutla hayata tutunmuş

7 zaman böylecene bulunan engelli çoban, 2 atlatmak ve palamutla hayata tutunmuş

7 bölüm sonraları esen adına kâin çobanın ekmeğini duygusal dostuyla paylaştığı ve doğadan bulduğu meyvelerle karnını doyurduğu ortaya artık

DENİZLİ – Denizli’nin Kale ilçesinde zayi olarak aranan zihinsel özürlü çoban, 7 dönme sonraları ormanlık alanda sağlıklı olarak bulundu. Yanındaki 2 ekmeği can dostu köpeğiyle paylaşan çobanın, meşe palamudu ve doğadan bulduğu meyvelerle karnını doyurduğu, baran suyu birikintilerinden susuzluğunu giderdiği ortaya artık.

Fenomen, Kermen ilçesi Kayabaşı Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgilere bakarak; zihnî mânialı Büyük Sarıkavak (37), hayvanları otarmak üzere 13 Karı 2023 Cuma Namazı günü dağlık araziye gitti. Bir müddet sonra hayvanların et kafalı gelmesi konusunda Sarıkavak’tan marifet alınamadı. Ailenin ihbarı üzerine bölgeye jandarma ve AFAD ekipleri atıf edildi. Olay adına giden güllabi ekipleri, aldığı bilgiler doğrultusunda kontrol çalışması başlattı. Bölge halkı ve ekiplerin 7 devir boyunca yaptığı taharri çalışması sonucunda 10 kilometre uzaklıktaki Beyağaç ilçesi Dar Boğaz Mahallesi’ndeki ormanlık alanda esen yerine bulundu.

Yaşlı kadın gözyaşlarına hakim olamadı

7 ahit sonradan sağ selamet mevcut güdücü Yüksek Sarıkavak, namına ulaşan bitirmiş ve AFAD ekipleri eliyle ailesine teyit edildi. Birçok gündür oğlundan gelecek iyi bir haberi bekleyen buğulanmış annenin, oğluyla kavuşmasında birey anlar yaşadı. Nazik neşe kıpırdak ailesiyle hasret gideren Sarıkavak, kendisi amacıyla hazırlanan sofrada karnını doyurdu.

Kayıp sürücü doğadan bulduklarıyla beslenmiş

Kaybolduğu periyot yanındaki 2 ekmekle evden ayrılan Şanlı Sarıkavak, ekmeğini can dostu köpeğiyle paylaştığını, meşe palamudu ve doğadan bulduğu meyvelerle karnını doyurduğu, baran suyu birikintilerinden susuzluğunu giderdiğini anlattı. Elan aşkın susuz kalmaya dayanamayan Sarıkavak’ın, arazide bir çobanın yanına her an arkalama istediği ortaya imdi. Kendisine arkalama fail çobanın ihbarı üzerine uyanık ekipleri tarafından bulunan Sarıkavak’ın buluşmadaki cıvıl cıvıl tavırları yakınlarına tebessüm ettirdi.

Share: