741. Ertuğrul Gazi’yi Yâd ve Yörük Şenlikleri öncesi derinti düzenlendi

Bilecik Valisi Kemal Kızılkaya’nın 9-10-11 Ilkgüz tarihlerinde gerçekleşecek olan 741. Ertuğrul Gazi’yi Ihtifal ve Yörük Şenlikleri kapsamında planlı değerlendirme toplantısına katıldığı bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, Söğüt Kaymakamlığı’ndaki toplantıda, şenliklerin eylem planının masa üzerinde görüşülerek müracaat edildiği belirtildi.

Toplantının peşi sıra Vali Kızılkaya başkanlığındaki heyetin, şenliklerin icra edileceği Ertuğrul Gazi Türbesi, cirit sahası, şenlik alanı, bu yıl hizmete girecek olan Ertuğrul Gazi Camii ve Darul Kurra’da incelemede bulunduğu anlatım edildi.

Açıklamada görüşlerine düz sunulan Ilbay Kızılkaya, Ertuğrul Gazi’yi Ihtifal ve Yörük Şenlikleri’nin Bilecik’in ve ülkenin en büyük manevi değerlerinden biri olduğunu kaydetti.

Atalarına olan ürkmek ve Türk kültürünü ati kuşaklara aktarmak üzere şenlikleri sunma iyi şekilde icra etme amacında olduklarını vurgulayan Kızılkaya, “740 yıldır olduğu gibi bu yılda cümbüş içerisinde hazırlandığımız şenliklerimizi coşkuyla kutlayacağız. Bu minvalde şenliklerimizin yaşatılmasında mesai veren herkese teşekkür ediyorum.” ifadesini kullandı.

Ilbay Kızılkaya’ya Söğüt Kaymakamı Ömer Faruk Tuncer, İl Itimat Müdürü Ertuğrul Namal, İl Jandarma Komutanı Miralay Yenmiş Sandalet, İl Genel Sedir Başkanı Osman Yılmayan, Söğüt Belediye Başkanı İsmet Sever, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ses Bayrakçı, Toyluk ve Spor İl Başmuallim Yasin Özdemir, Ekin ve Turizm İl Müdürü Serkan Bircan ve ilişkin alım amirleri haremlik etti.

Share: