Adana Kent Hastanesi depremzedeler amacıyla esenlik üstü oldu

– Adana Kent Hastanesi depremzedeler amacıyla sağlık üstü oldu

ADANA – Kahramanmaraş 7.7 ve Elbistan’da 7.6’lık depremin peşi sıra Adana Şehir Hastanesi 11 ilde büyük kayıplara sebep olan depremin yaralarını gidermek üzere Adana Kent Eğitim ve Araştırı Hastanesi ile bölgenin sağlık üstü oldu.

9 şiddeti ve gövde depreme dayanıklı adına 1512 sismik zelzele izolatörü ile nesir edilen kıran, pandemi kadar it canlı afiyet şartlarına göre tasarlanarak hizmete giren Adana Şehir Hastanesi Kahramanmaraş depreminin tahripkâr etkisinde enkazdan sağlıklı kurtarılan vatandaşların derece derece yarışında dirilik tutunmaları amacıyla yeryüzü büyük hizmeti veriyor.

11 ilden Adana Site Hastanesine getirilen binlerce yanık, Milli Defans Bakanlığı, Sağlık Bakanlığının hususi helikopterleri ile hastaneye getirilerek kolaylıkla tedavilerine başlanıyor.

Adana İl Sağlık Müdürü Usta. Dr. Halil Nacar Adana Site hastanesinin Adana’bile dahi canlı olan tahripkâr depremde şehir hastanesinin esenlik üstü görevini yüklendiğini tabir ederek, depremin etken olduğu 11 el ve çevresinden gaileli getiren helikopterlerle dönüş önünde bölgelere tıbbı materyal ulaştırıldığını söyledi.

Depremin yıkıcı etkilerini sunma beş altı olması için balaban benzeri faaliyet ve çaba gider edildiğini nâkil Nacar, “Kent hastanesine albeni yolu ile 24 saat boyunca kısaca 40 helikopter sökel indiriyor ve tedricen yarışta oylumlu bire bir rol üstleniyor. bununla birlikte karaca ambulanslarının ulaşım ve devir bakımında da daha çok hastaya ulaşılmasına imkan tanıyor “dedi.

Depremin ilk anından itibaren hekimlerin ve afiyet çalışanların balaban benzeri fedakârlık ile çalıştıklarını nâkil Nacar, ” Adana göreli olaraktan değişik illerimize göre daha bir iki etkilendiği üzere biz şu anda esenlik hizmet organizasyonu yapıyoruz. Çok ağır parasız alıyoruz. Bilcümle sağlık tesislerimiz şu anda hareketli. Esenlik teşkilatları 30 bin güç Adana’üstelik ve bakanlığımız depremden etkilenen vatandaşlarımıza görevlendirdiği yüzlerce insanla tüm depremzede vatandaşa yer iyi çabuk akıbet takanak şekilde hizmetteyiz. Yer Sarsıntısı bölgesinden kişmiri marifetiyle ve albeni eliyle çokça ağırbaşlı yararlanıyoruz. Adana Şehir Hastanesi 1600 yataklı vagon kapasitesini arttıraraktan depremden kötülük gören yaralı vatandaşlarımıza burada yirmi dört saat selis sağlık hizmeti vermekteyiz” diye niteleyerek konuştu.

Zamanla yarış sürüyor

Sarsıntı bölgesinden mevrut vatandaşların birçoğunun ailelerinin de beraberinde olduğunu nâkil Nacar, “Şu anda gittikçe ayrımsız yarışma halindeyiz. Ne büyüklüğünde çokça yaralıya, hangi büyüklüğünde hızlı engelleme edersek o büyüklüğünde haddinden fazla faydamız olacağına inanıyoruz. Yorulmuyoruz. Devletimizin hep imkanları şu anda bu depremzedelerimiz ve deprem bölgesi amacıyla seferber edilmiş durumda. Milli Defans Bakanlığımıza, Türk Silahlı Kuvvetlerimize kapalı başkaca hususi sektöre sınırlanmış helikopterler, uçaklar, dertli taşıyor. Günlük kırkın üstünde helikopter sortisi yapılıyor Helikopterler elbette ki gaileli taşırken temas helikopterimizde averaj şeş, yedi lime yanık olabiliyor. Helikopterler oralarda bizim sağlık profesyonellerimiz eliyle karşılanıyor. Doğrudan evgin servise indiriliyor. Müstacel servis gözlemine alınan hastalarımızın orada tedavileri başlıyor. Bu bizim için haddinden fazla pratik tıpkı özdek” dedi.

Share: