Afsun uydurmak üzere kedilerin bacaklarını kestiler

Gaziantep’te serencam günlerde bacakları kesilmiş pisik vakaları yaşanmaya başladı.Vatandaşların şikayetti konusunda Karkamış ilçesinde yapılan tetkik sonucunda peş bacakları kesilmiş kedilere vasıl Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ekipleri kedileri tedavi altına aldı.

HAYVANLARI DULDA GÜNÜNDE KEDİ VAHŞETİ

Artan tortu bacaklı kedi vakaları için konuşan vatandaşlar cinci hocanın büyü becermek amacıyla namına mevrut kişilerden maktu kedi bacağı istediğini iddia etti. Çok sayıda bacağı kesilmiş pisik gördüklerini söyleyen vatandaşlar kedilere engel veren kişilerin bulunup cezalandırılmasını istedi. Hayvanları dulda günü adına kutlanan 4 Ilk Teşrin haset hakeza bire bir vahşetin yaşanmasına toplumsal medyadan tepki yağdı.

VALİLİK SORUŞTURMA BAŞLATTI

Gaziantep Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, “Bazı sosyal medya mecralarında ve evcil basında ilimiz Karkamış ilçesinde 10’dan çok sokak kedisinin dal ayaklarının kesildiği yönünde istihbarat yapılması üstüne açıklama yapılması ihtiyacı doğmuştur. Bahse laf olayın gerçekliği ve muhtelif yönleriyle ile ilgilendiren İlçe Emniyetimiz ve İlçe Belediyemiz vasıtasıyla tetkikat uzun boylu çokça yönlü olarak devam etmekte olup, elde edilen sonuçlar kamuoyu ile paylaşılacaktır. amma velakin bazen paylaşımlarda vadi düz ve engelli olduğu belirleme edilen iki kedinin bakımı ve tedavisi Kaymakamlığımız vasıtasıyla yapılmaktadır. Bahse bahis olayla ilişkin adli süreç başlatılmış olup, gelişmeler Kaymakamlığımızca ve adli merciler vasıtasıyla iyice izlem edilmektedir” denildi.

Share: