Afyonkarahisar’da 15 Orak Ayı şehidi Ferhat Koç’un ismi okuduğu üniversitede yaşatılacak

Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde (AKÜMÜLATÖR) yıpranmamış açılan benzeri laboratuvara, Ankara Gölbaşı Hususi Harekat Kat Başkanlığına yapılan saldırıda martir sakıt polis memuru Ferhat Koç’un ismi verildi.

AKÜ Uygulayım Bilimi Fakültesi Otomotiv Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Bayrakçeken, seksiyon bünyesinde kurulan “Martir Ferhat Antrenör İçten Yanmalı Motorlar Laboratuvarı”nın açılış töreninde, martir Çalıştırıcı’un AKÜ Ustalık Yetişek Fakültesi Araba Eğitimi Bölümü Otomotiv Anabilim dalından mezun olduğunu söyledi.

Eğitimciler yerine eksiksiz öğrencilere karşılık olduklarını ifade fail Bayrakçeken, şöyle bitmeme etti:

“Gâh öğrenciler efendilikleri, saygılı olmaları, hikmet ve becerileri, başarıları ile öne çıkmaktadır. Martir Ferhat Belletici da bu öğrencilerden aynı tanesiydi. Mezun olan meslektaşların Güvenlik Umumi Müdürlüğü, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Defans Sanayisi kabilinden ülkemizin seçilmiş kuruluşlarında fariza yapmaları bizleri ayrıca gururlandırmakta, halen öğrenci olanlara birlikte defa göstermektedir. 15 Orak Ayı çarpış girişimi ile aramızdan ayrılan şehit Ferhat Koç makamların sunu yücesi olan şehitlik mertebesine nail olup, otomotiv laboratuvarında adı ve kişiliği ile bu yurt için yaptıkları yaşayacak; bu laboratuvarı kullanan bütün öğrencilere alemdar olacak ve hepimizin kalbinde sonsuza büyüklüğünde yaşayacaktır.”

Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayhan Erol dahi şehidin babasının süreci başlatması ve akabindeki Senato kararı ile laboratuvara şehidin adını verdiklerini belirtti.

Martir annesi Nejla Antrenör ve babası Mustafa Koç ise Ferhat Antrenör’un çıkışlı olduğu fakültedeki laboratuvara isminin verilmesinden ufuk onur ve alım duyduklarını belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti.

Konuşmaların ardından kurdele kesilerek, laboratuvarın açılışı gerçekleştirildi.

Share: