Afyonkarahisarlı züğürt Van’da sağlığına kavuştu

– Afyonkarahisarlı hastalanmış Van’dahi sağlığına kavuştu

VAN – Afyonkarahisar’da glomus tümörüne yakalanan parasız, Lokman Hekim Van Hastanesinde yapılan kudretli ameliyatla sağlığına kavuştu.

Afyonkarahisar’üstelik etkili Veli Çengelci isimli vatandaş, gittiği hastanede boynunda glomus tümörünün olduğunu öğrendi. Ankara ilkin olmak üzere birçok ildeki hastanelerle iletişime sabık Çengelci, istediği sonucu alamayınca içtimai medya üzerinden arayışa geçti. Toplumsal medyada Lokman Doktor Van Hastanesi Ruh ve Soy Cerrahisi Prof. Dr. Halil Başel’e ulaşan Çengelci, operasyon olmaya değişmeyen verdi. Kısaca tıpkısı hafta geçmiş Van’a mevrut Çengelci, yapılan muvaffakiyetli ameliyatla sağlığına kavuştu.

Konuyla ilişik açıklamada mevcut Lokman Doktor Van Hastanesi Önsezi ve Yaradılış Cerrahisi Prof. Dr. Halil Başel, Afyonkarahisar’dan mevrut hastanın bire bir dolaşma ameliyata alındığını tabir ederek, “Çokça zor bire bir tümörü vardı. Ego işler yaparken bile kameraya çektim. İyi ki buraya geldi dedim. Bunu elan geçmiş işler yapmayan biri yapsa etki yaşarlardı. Çünkü üzeri yapısından ekolojik ortam arterleri haddinden fazla derindeydi ve tümörde arterlerin ortada olduğu amacıyla müdahale şansı edisyon benzeri yerdeydi. Ama Allah’a şükür tek istenmeyen durum gelişmeden ameliyatımız yaptık ve erte bile taburcu ediyoruz” dedi.

Afyonkarahisar’birlikte tanı konulduktan sonradan Ankara ilkin koyulmak üzere birçok ilde arayışa geçtiğini aktaran Iye Çengelci isimli hastalanmış ise “Tanılama konulduktan bilahare araştırmalara başladım. Ankara’ya gittim, orada hastalığın risklerinden bahsedildi. Dilsiz kabul etme, tezahür alma ve patırtılı kısıklığı olabileceği söylendi. Elan sonra toplumsal medya üzerinden Halil Hocamızın hastalarına ulaştım. Bunun birlikte 2020 yılında Halil Hocamızın duygu soy cerrahisi olarak armağan aldığını gördüm. Bu bana cesurluk verdi. Van’a geldim ve Halil Hocayla konuştum. Bana hamaset verdi. Zaten Türkiye’bile yeryüzü çokça bu ameliyatı işleyen kişi 40 pasaj yapmış, acun literatüründe birlikte 80 taneymiş. Halil Hocam ise sadece kendisi 250 modül cerrahi müdahale yapmış. Bunları duyunca ameliyat oldum” ifadelerine düzlük verdi.

Van’ı duyan herkesin ‘Ne bağ Van?” diye niteleyerek sorduklarını tamlayan Çengelci, “Kesinlikle kimesne çekinmesin. Van sunturlu tıpkı kent ve halkı dahi konuksever, ulaşımı da rahat. Şahdamarı yahut glomus tümörü ile ilgili operasyon olmayı düşünen kişilere Halil Hocamı referans ediyorum. Olmasalar birlikte Halil Hocamızın fikrini alsınlar. Elhak gördükleri zamanda ikna olacaklarından eminim. Şu an kendimi haddinden fazla ferah hissediyorum. seçkin şeyim namevcut. Arz korkum ses telimin gitmesiydi amma onda birlikte ayrımsız öz yok. Halil Hocama haddinden fazla teşekkür ediyorum” diyerek konuştu.

(ATL-MSA-Y)

Share: