Artvinli Emekli Öğretmene, Hiç Gitmediği Düzce’den Otoyol Uğrun Intikal Cezası Kesildi

AMAÇ İSTANBULLU

Artvin’in Ardanuç ilçesinde oturan zor sarıklı Mehmet Katarakt’ya, hayatı boyunca tek gitmediği Düzce’den otoyol gişesinden uğrun geçiş cezası gönderildi. Katarakt, hayatı boyunca gitmediği İstanbul- Ankara otoyol yolu üzerinde bulunan Düzce birleştirme sanayi bölgesinde aracıyla intikal ihlali yaptığı gerekçesiyle deklarasyon edilen ukubet karşısında şaşırdığını tabir ederek yetkilerden bu durumun araştırılmasını istedi.

Artvin, Ardanuç’ta oturan tekaüt hoca Mehmet Aksu, 10 sene ilk otobüsle tıpkısı kat Bursa’ya gittiğini, ayrıntılı zamandır Artvin el dışına aracıyla çıkmadığı halde 4 periyot ilk postacının kendisine geriden geriye intikal cezası manifesto ettiğini söyledi. Katarakt’ya 01.02.2022 tarihinde, saat 18: 42’de İstanbul-Ankara Otoyolu Düzce OSB noktasından gizlice geçiş yaptığı gerekçesiyle hep 106,25 TL yönetimsel para cezası kesildi.

Mehmet Aksu şunları söyledi:

“Zor öğretmenim Artvin’in Ardanuç ilçesinde oturuyorum. Bunu kuşkusuz anlatacağımı bilemiyorum. 3 zaman evvel alacalı kağıt getirdi. Açtım baktım ki ayrımsız trafik cezası. Trafik cezasında Düzce otoyol yolu yazıyor. Benim hayatta o yollara gittiğimi hiç hatırlamıyorum. Artvin ili dışına çıkmamışım bu aracımla alay malay. Az Buçuk yadırganan karşıladım daha filhakika bu kuşkusuz tıpkısı olaydır. Başıma henüz önceleri böyle ayrımsız fenomen de gelmedi ve böyle bir olaya da maruz kalmadım. Zaten yabansı karşıladım. Ben aracımla birlikte Artvin’in dışına da çıktığım yoktur. Cezaya maruz kaldım ve bunun nedenini araştırıyorum. Mümasil attık ilgili adrese elan, oradan da yanıt gelmedi. Tek gittiğim yoktu 10 yıl içerisinde aynı biricik Bursa’ya gitmişimdir otobüsle, o de o yoldan geçmiyor doğrusu. Cezanın kesildiği 01.02.2022 tarihinde geçtiğim tayin edilmiş amma hayatta ben o yola gitmemişim, kullanmamışım o yolu. Talebim olayın araştırılması, bu cezanın nerden geldiğini, elbet kaynaklandığını, herhangi bir yöntemsizlik var mı yok mu, klonlama gibi bir şeyler mi varmış. O minval ahval varmış acaba onlarla ilgili benzeti midir nedir bilemiyoruz. Araştırılmasını talep ediyoruz yetkililerimizden.”

Share: