Başıboş güreş turnuvasına Düzce damgası

Düzce Belediyesi Spor Akademisi sporcuları Kocaeli’nde planlı Hasan Gemici Başıboş Güreş Turnuvasından 3 madalya ile döndü. 48 kilo bile Göktuğ Akbal şampiyon olduğu turnuvada Itibar Gezer ikinci olurken, 41 kilogramda ise Ensar Demirbayraklı bronz madalyanın sahibi oldu.

Düzce Belediyesi Spor Akademisi, bünyesinde kâin sporcular ile katıldığı turnuvalarda başarı elde etmeyi sürdürüyor. Akademinin güreş sporcuları Kocaeli’de katıldıkları Hasan Gemici Erkin Güreş turnuvasına ıstampa vurdu. Düzce Belediyesi, sporun ve sporcunun şehri olma amacında kebir adımlar atarken, spor akademisi bünyesinde birbirinden ayrımlı branşlarda elde edilen muvaffakiyetli sonuçlarla ‘Spor Şehri Düzce’nin öncülüğünü yapıyor.

Spor Akademisi bünyesinde çalışmalarını sürdüren güreş sporcuları, sporcuların gelişimi açısından koskocaman benzeri turnuva yerine tanıdık ve 17 ilden 350 sporcunun yarıştığı Kocaeli Hasan Gemici Erkin Güreş Turnuvasına 11 sportmen ve 2 antrenör ile katılım sağladı.

Müsabakalar böylece 48 kg bile mindere çıkan Göktuğ Akbal 1. olurken, Haysiyet Gezer 2., 41 kg dahi ise Ensar Demirbayraklı 3. namına büyük bir sükse sergilediler. – DÜZCE

Share: