Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nden gençlere bindi

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin gençlere verdiği destek kapsamında Balıkesir Veri ve Musahabe Merkezi (BİLSEM) öğrencilerinden Robiyotiklim ekibi yoluyla evvel ve ortaokul öğrencilerine robotik kodlama eğitimleri veriliyor. Balıkesir Maraba Terbiye Merkezi’ni (BAÇEM) üstelik ülfet fail kadro, incelemelerde bulunarak çalışmalar üzerine bilgi aldı.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi; beş ve ortaokul öğrencilerine yönelik gönüllü kendisine robotik kodlama dersi veren BİLSEM öğrencilerine, eğitim verecekleri okullara emeksiz ve emniyetli bir şekilde gidebilmelerini seçmek amacıyla muvasala desteği veriyor. BİLSEM’in Robiyotiklim ekibi üyeleri; Elifnaz Cantürk, Arda Özçelik, Veli Erol Kozan, Bengisu Tanem Gevenesli, Aytunç Örencik, Ceylin Afacan ve Elifnaz Sunturlu, müşavir öğretmenleri Dr. Leyla Ayverdi ile alay malay akıbet adına Ayvalık Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu öğrencileriyle paylaşımda bulundular. Başarıyı İzleme ve Ihya Projesi (BİGEP) kapsamında gerçekleştirilen uygulamayla hele kırsal alanda kâin okullarda etkinlikler gerçekleştiren kol, öğrencilerle etkileşimli kendisine eğitici çalışmalar gerçekleştiriyor.BAÇEM’DE AROMATİK BİTKİLERİ İNCELEDİLER

Ayvalık’ta gerçekleştirdikleri eğitimin arkası sıra Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na bağlı olarak Burhaniye’de hareketlilik gösteren BAÇEM’i mülakat eden Robiyotiklim ekibi burada laboratuvarlarda incelemelerde bulunarak neler yapıldığı üzerine bilgelik aldı. Derlem bahçesinde kâin hoş kokulu bitkileri, tarla ve seraları üstelik inceleyici taze beyinler, aromatik bitki yetiştiriciliği üstüne BAÇEM Müdürü Şiir Tanrıkulu’dan vukuf aldı.

Share: