BALIKESİR YENİKAPI’DA İSTANBULLULARA TANITILIYOR

İSTANBUL’üstelik planlı “50 Peynirli Site Balıkesir Tanıtım Günleri’nde şehrin kültürü, yerel lezzetleri tanıtılacak.

Yenikapı Etkinlik Alanı’nda planlı “50 Peynirli Kent Balıkesir Tanıtım Günleri’nde kurulan çadırlarda ilkin peynir ve zeytin çeşitleri almak için Balıkesir’e özgü Ayvalık ve Susurluk tostları, sucuk, kokoreç, höşmerim kadar birçok yiyecek tanıtılıyor. Yerel yemeklerin birlikte esasen Balıkesir’e ilgilendiren lokal üst baş ve umum sanatları de tanıtım günlerinde sergileniyor.

Etkinlik alanında açıklamalarda mevcut Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, ziyaretçilerin ilgisinden mutlu olduklarını dile getirdi. Yılmaz,” Balıkesir yerine İstanbul Yenikapı’dayız. Burada Balıkesirliler buluşuyor. Balıkesir’i ayırt etmek talip mecmu İstanbullulara Balıkesir’i ayaklarına getirdik. Herkesi stantlarımıza bekliyoruz. ” diye konuştu.

Lansman günlerine gelen Safiye Budak Erzincanlı olduğunu söyleyerek, ” Çokça domuzuna buldum seçkin öz etraflı. Misafirperverlikleri haddinden fazla pir. Dikkatimi calip şeyler oldu alacağım” dedi.   Dinleti, eylem ve etkinliklerin yapılacağı tanıtım günleri, 18 Eylül’e kadar sürecek.

– İstanbul

Share: