Bandırmalı yüzücüler Türkiye finallerinde

Bandırmalı yüzücüler, “Millî Hareket Ligi Projesi” kapsamında Bolu’bile planlı elemelerde, 16 barajın tamamını geçerek Türkiye finallerine katılmaya türe kazandı.

2011 tevellütlü üç sportmen 9-10-11 Boşluk tarihlerinde Samsun’birlikte, 2010 doğumlu Ada Elif ise 17-18 Fasıla tarihlerinde Mersin’de düzenlenecek olan Türkiye finallerinde kulaç atacak. Ayak Topu ve basketbolda adını Türkiye’ye duyuran Bandırma, yüzme branşında üstelik kendini göstermeye hazırlanıyor. Bandırmalı Milli Yüzme Antrenörü Aytaç İlban’ın öğrencisi dört yüzücü, “Ulusal Hisse Senedi Ligi Projesi” kapsamında Bolu’de planlı elemelerde sıkıntı kabilinden esti. 2010 doğumlu Cezire Elif Kargı ve 2011 tevellütlü sporcular Zeynep Zenginlik Tığlı, Zeynep Onbaşı, Erdoğan Yiğitsoy ferdi kendisine katıldıkları müsabakalarda, 16 barajın tamamını geçerek Türkiye finallerine adlarını yazdırdı. 2011 tevellütlü üç sporcu 9-10-11 Meyan tarihlerinde Samsun’da, 2010 doğumlu Cezire Elif ise 17-18 Boşluk tarihlerinde Mersin’de düzenlenecek olan Türkiye finallerinde kulaç atacak.

Yüzme alanında öğrencileriyle gelişigüzel elde ettikleri başarının Bandırma açısından önemine işaret fail Bandırmalı Milli Çalıştırıcı Aytaç İlban, haftada 6 çağ yaptıkları antrenmanların meyvelerini toplamaya başladıklarını söyledi. Sporcularının Balıkesir’de ara sınav yarışlarıyla başlayan Türkiye finalleri serüveninde eksiksiz engelleri hepyek aştığını dile getiren İlban, “Önce Balıkesir, ardından sırasıyla Isparta ve Bolu’bile planlı elemelerde muktezi barajları alarak Türkiye finallerinde Bandırma’yı entrika edecekler” dedi.

Ailelerin gösterdiği fedakarlığa, sporcularının antrenmanlarda haddinden fazla çalışıp, elemelerde kulaçlarının gücüyle adlarını finallere yazdırarak karşılığını verdiğine dikkat çekici İlban, çokça daha büyük organizasyonlarda çokça elan nazik başarılara imza atacaklarına inandığını dile getirdi. Ayak Topu ve basketbolla anılan ve bir deniz boyu şehri olan Bandırma’nın yüzme sporunda yöre planda olması ve tanınması amacıyla çalışmalarına kesintisiz devam edeceklerinin altını çizen İlban, “Önümüzde eskimemiş ayrımsız hedef var. Bolu’dan döndük ve şimdiden 2011 tevellütlü sporcularımızın Samsun’de, 2010 doğumlu sporcumuzun ise Mersin’de katılacağı Türkiye finallerine odaklandık” şeklinde konuştu. – BALIKESİR

Share: