Başbuğ Altay’dan 5. İslami El Birliği Oyunları’na katılan ve yardım sağlayanlara teşekkürname

Konya Büyükşehir Belediye Reisi Murat İbrahim Altay, hararetli ayrımsız kapanış seremonisiyle akıbet bulan 5. İslami Tesanüt Oyunları’na aile sahipliği yapmaktan çevre balaban alım duyduklarını belirterek, oyunlara katılan parçalanmamış mutluluk sporcularına, yöneticilere, direktörlere, hakemlere, maharet ekiplere, güvenlik ve keyif çalışanlarına, gönüllülere, matbuat mensuplarına, yekpare emeği geçenlere ve Konyalılara teşekkürname etti.

Konya Büyükşehir Şehremini Tasavvur İbrahim Altay, Konya’bile yapılan 5. İslami Tesanüt Oyunları’na katılan ve yardım sağlayan herkese teşekkür etti. Konya’nın eş sahipliğinde 9-18 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen İslami Dayanışma Oyunları’na 54 ülkeden 4 bin 200 sporcunun katıldığını anımsatan Başkan Altay, organizasyonu Konya’ya reva bir şekilde tamamlamanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. “2022 İslam Ülkeleri Spor Başkenti ve 2023 Acun Spor Başkenti unvanlarını haiz Konya’da böyle makro tıpkısı organizasyonun gerçekleştirilmesi, hepimiz üzere iri ayrımsız heyecan ve gelgel kaynağı oldu” diyen Komutan Altay, “Elhamdüllilah Konya adına alnımızın akıyla oyunları tamamladık. Tolerans şehri Konya’nın misafirperverliğini bilcümle dünyaya bire bir öğün henüz göstermiş olduk. Oyunlar süresince Konya adeta spora doydu ama bu bir sarrafiye olacak. Şehrimizin spor altyapısına yapılan yatırımlarla inşallah ahir yıllarda üstelik böyle nazik organizasyonlara sülale sahipliği yapmayı istek ediyoruz” diye niteleyerek konuştu.

İslam ülkeleri ortada planlı genişlik şişman spor organizasyonu olan İslami El Birliği Oyunları’nı Konya’ya kazandıran Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan başta başlamak amacıyla İslami Dayanışma Spor Federasyonu Başkanı Prens Abdülaziz bin Turki ahali-Faysal ahali Suud’a, Cahillik ve Spor Bakanı Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu’na teşekkürname eden Komutan Altay. “Ayrıca oyunlara katılan cemi mevki sporcularına, yöneticilere, direktörlere, hakemlere, teknik ekiplere, asayiş ve esenlik çalışanlarına, gönüllülerimize, basın mensuplarına, kül emeği geçenlere ve Konyalı hemşehrilerime şükranlarımı sunuyorum.” açıklamasını yaptı. – KONYA

Share: