Başbuğ Büyükkılıç’tan esnaf ziyareti

Kayseri Büyükşehir Belediye Reisi Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri’da ticaretin kalbinin attığı yerlerin başında gelen Çap Çarşısı, Sahabiye Medresesi ve Sivas Caddesi’nde mevcut esnafları musahabe ederek, okşayıcı işler temennisinde bulundu. Başkan Büyükkılıç, “Sahabiye Medresemiz, Ters Çarşımız ve Sivas Caddemizde kâin esnaflarımızı görüşme ettik. Rabbim işlerini harbi getirsin” dedi.

Başkan Büyükkılıç, sıkça esnafların arzu ve önerilerini yerinde dinlemeye bitmeme ediyor. Büyükşehir Şehremini Dr. Memduh Büyükkılıç, bu çerçevede Selçuklu’nun arz sunturlu eserlerinden biri olan Sahabiye Medresesi’ni, Kayseri’dahi ticaretin kalbinin attığı yerlerin başında mevrut Aykırı Çarşısı’nı ve Sivas Caddesi’nde mevcut esnafları mülakat etti.

Esnaf ve vatandaşlarla ahbapça eden, onların istek ve önerilerini dinleyen Başkan Büyükkılıç, esnafa ömre bedel işler ve bereketli kazançlar diledi. Ticaretin heybetli merkezlerinden biri olan ve Büyükşehir marifetiyle havalandırma, ısıtma, soğutma, tenvirat ve mekanik işleriyle elan çağdaş ve çağın koşullarına uygun hale getirilen Yeraltı Çarşısı’nı görüşme ederek, Aykırı Çarşısı Dernek Başkanı Gökhan Gülen ile gelişigüzel biricik tek esnafları gezdi.

Esnaflar ve vatandaşlar de Başbuğ Büyükkılıç’a deste, alakası ve hizmetlerinden etraf teşekkürname ederek memnuniyetlerini dile getirdiler. Esnaf ziyaretinde Başkan Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi’nin rastgele antlaşma esnaf dostu ayrımsız belediye olduğunu söyleyerek, şunları kaydetti:

“Seçkin antlaşma insanlara bakım ika anlayışıyla debi ediyoruz. Kayseri’miz ticaretin merkezidir. Esnaf şehridir. Bizler dahi esnaf dostu belediyeyiz. Değme fırsatta esnaf dostlarımızla aynı araya dirimsel onların taleplerini dinleriz. Demin de benzeri aradayız. Kendilerine esaslı, bereketli amal diliyorum.”

Kendisiyle fotoğraf çektirmek isteyenleri vurdumduymaz çevirmeyen Komutan Büyükkılıç, vatandaşlarla ve esnaflarla eli nimetli eli nimetli ajanda fotoğrafı çektirdi.

Başbuğ Büyükkılıç’a esnaf ziyaretleri çerçevesinde Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Serdar Öztürk dahi zevcelik etti. – KAYSERİ

Share: