Başbuğ Şükrü Genç’ten Sarıyerli Balıkçılara Müzakere

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Dinç, balık avı yasağının sona ermesiyle ferda başlayacak av sezonu öncesi Sarıyerli balıkçıları mülakat ederek sezonun bereketli ve çoğalan geçmesini diledi.

Sarıyer’de av yasağının sona ermesine güdük bir süre kala hazırlıklar hızlandı. Başbuğ Tendürüst bu sene dahi Rumeli Feneri’nde balıkçıları müzakere etti. Ziyarete; İstanbul İli Deniz Ürünleri Avcıları Üreticileri Birliği Başkanı Şekip Yalçın, Rumeli Fener Akarsu Ürünleri Kooperatif Başkanı Yaşar Kaba ve yönetimi ile mıntıka balıkçılarının birlikte CHP Sarıyer İlçe Başkanı Bağlılık Yalınkılıç, komutan yardımcıları, müdürler ve meclis üyeleri katıldı. Sabahleyin karye meydanında yapılan kahvaltıda balıkçıların sorunlarını dinleyen Canlı, arkası sıra hazırlıklarını tamamlayan balıkçı teknelerini musahabe etti. Genç, esnafa bereketli ve artağan ayrımsız balık sezonu diledi.

Balıkçılık sezonu için planlı açılışta meşveret işleyen Güre, şunları söyledi:

“Bizler 2009’dan bu yana sürekli bu tuhaf toplantıları yapmaya çalışıyoruz. Bu kapsamda çok güzel raporlar daha çok. Bütün balıkçıların yaşadığı sorunları tespit ettik. Bu sorunların göz uğrunda tutulması haddinden fazla koca. Balıkçıların vebal keçisi olmaktan kurtarılması geçişsiz. Sarıyer’de nereden bakarsanız 10 bin yaşama balıktan geçiniyor. Hepimizin sorumlulukları çok aşkın. Tümce üzerine düşeni yaptığı anda gürlük artacak. Ben ‘Vira Bismillah’ diyorum, ağlarınız balıkla dolsun. Pandemide çok müşkülat yaşadığınızı biliyorum. Umarım bir elan hakeza bir periyot yaşamayız. Uray’nin sizin eviniz olduğunu tek unutmayın. O kapı sizin kapınız.”

Sert ve Yalınkılıç de “2022 balık sezonunun açılışı için buradayız. Başkanımıza katkılarından dünya teşekkür ediyoruz. Balıkçılar üzere bol iktisadi ve artımlı bire bir yıl olmasını istek ediyoruz” diyerek konuştu.

Share: