Batur: “Gelişigüzel birey bire bir engelli adayıdır”

Sinop Ev ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Melih Batur, “Mânialı vatandaşlarımıza destek olmak, onlara müzaheret etmek, sorunlarını öz sorunlarımız bilip empati kurarak ‘rastgele bireyin tıpkı sakat adayı’ olduğunun farkında başlamak mecburiyetindeyiz” dedi.

Sinop’ta “3 Antrakt Acun Engelliler Haset” nedeniyle Sinop Valiliği uğrunda çelenk genişlik töreni düzenlendi. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın arkası sıra günün fehva ve önemiyle ilişik müracaat ile devam etti. Burada açıklamalarda bulunan Sinop Sülale ve Toplumsal Politikalar İl Müdürü Melih Bahadır, “Eş ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü namına engellilerin kişi kendilerine yetebilmeleri, iz edinip yaratıcı ayla gelebilmeleri ve çevreyle zinde ilgiler kurarak toplumsal hayata umum katılma sağlayabilmeleri yönünde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Unutmamalıyız ki bizler hep alay malay varız, bilcümle alay malay tıpkısı ülkeyiz. Farklılıklarımızdan doğan güzelliklerimizle var olan milletimizin her bir ferdi namına; sakat vatandaşlarımıza destek olmak, onlara korumak, sorunlarını zat sorunlarımız bilip duygudaşlık kurarak ‘rastgele bireyin benzeri özürlü adayı’ olduğunun farkında oluşmak mecburiyetindeyiz. Hele son yıllarda ülkemizde, mânialı bireylerimize müteveccih hizmetler üzerine atılan iri adımları sevinçle karşılıyor ve bütün mânialı bireylerimizin yasal ve içtimai haklardan bitirmiş olmaları üzere çalışmalarımıza bitmeme ediyoruz. Dileğimiz; sakat bireylerimizin toplumsal hayatta, engellere hatasız, tıpkısı bütün içerisinde, yaşamlarını sürdürmeleri ve yeteneklerinin keşfedilmesidir” diye konuştu.

Törene Sinop Kültür ve Turizm Başöğretmen Vekili Dokuz Canlı Süren, Sinop İş Kurumu Müdürü Asaf Çalışır, Sinop Karı ve Sosyal Politikalar Müdür Yardımcısı Harun Köksalan, hava amirleri, engelliler ile ilişik hayatiyet gösteren sivil cemiyet kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı. – SİNOP

Share: