BİLAL ERDOĞAN YENİ NESİL ÖZGÜVENLE YETİŞİYOR

BALIKESİR’in Edremit ilçesindeki konferansa katılan Acun Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, bakir neslin balaban aynı özgüven ile yetiştiğini belirterek, ‘Bugünkü füru ülkesinin liderinin, Amerika’ya cebin çıkabildiği, dünyanın nazik meselelerinde sonuç sözü belirten ayrımsız reis noktasına gelebildiğini, dünyanın çalkantılarla boğuştuğu tıpkı dönemde, Türkiye yüzyılı kabilinden nazik tıpkısı vizyonu insanların önüne koyabildiğini ve kimsenin üstelik bunu yadırgamadığını görerek büyüyorlar’ dedi.

Acun Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, Uluslararası Vuslat Platformu’nca Balıkesir’in Edremit ilçesinde bire bir otelde Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin sülale sahipliğinde planlı ‘Ufuktaki Kullanılmamış Türkiye 2053’e Akilane Türkiye’nin Ciddi Adımları’ antetli konferansa katıldı. Vuslat Platformu’nun rastgele tıpkısı kalabalığı bire bir araya getirerek, Türkiye’nin meseleleriyle ilgili konuşulmasını çok altın olduğunu söyleyen Erdoğan, Vuslat Platformu Başkanı Hamza Cebeci ve ekibine teşekkür etti.

ÜLKEYE HİZMET İSTEĞİYLE YETİŞMEYEN SEÇKIN BİR DÂHILIK NESEP KAYBI OLUR

Ünlü olan kurumlarda karışma birçok okulun atmosferinin araştırılması yerinde, yerel, milli füru, öğrenciler yetiştirdiği üzerine gösterişli soru işaretleri taşıdığını belirten Erdoğan, ‘Bunu üstelik rivayete binaen değil, bilgiye dayanarak söylüyorum. Türkiye’nin ciddi tehditlerini, risklerini konuşacaksak bunu sıranın başına gidermek geçişsiz. Elbette kim savunma sanayimizin güçlenmesiyle hava duyacağız. Elbette kim Türkiye’nin teknolojik atılımları, Türkiye’yi Allah’ın izniyle 21. yüzyılda çok eğin yerlere taşıyacak ama ben işte liseyi bitirdikten sonradan, üniversiteyi bitirdikten sonraları bu topraklara bakım edeceğim şuuruyla yetişmeyen beher dehamız bu ülkenin sunma balaban kaynak kaybıdır. Yani özellikle bizim illa petrolümüz, doğalgazımız olmasa bile, bu kayırıcı sermayemizi bu şekilde yetiştiremezsek bu ayrımsız tehdittir. Zımnında bende istiyorum ki ayrımsız yandan tabii ki milli eğitim bilimi sistemi içerisinde bu genişlik mebzul öğrencilerin kez haritalarında ortamında nerelere uğradıkları, zahir ortamlarda yetiştiklerini kovucuk altına alınıp, bununla ilgili benzeri şeyler yapılsın’ dedi.

‘KABUL ETMESELER DA, ÖZGÜVENLE YETİŞİYORLAR’

Her dönem aynı esbak neslin, kendinde ahir nesli beğenmediğini ve ‘Neden böyleler, bunlar şöyle sorumsuzlar, bunlar hakeza rahatlar, gevşekler’ kadar ifadelerin sonsuz duyulduğunu söyleyen Bilal Erdoğan, ‘Aslında tıpkısı yandan şunu söylüyoruz. Tayyip Erdoğan’ın 20 almanak hizmetlerini bu dallar kanıksayarak büyüdüler. Bunların kıymetini bilemiyorlar. ’70, 80 ve 90’larda neler yaşandığını bilemedikleri amacıyla, bunların kıymetini bilmiyorlar diye’ düşünüyoruz. Ama tıpkısı da şu tarafından bakın. 70’ler 50’lerde yetişenler, bugünkü çocuklar kadar sili güvenli yetişemediler. Otoriteden korktular, hocadan korktular, öğretmenler kötek atıyor okulda falan. Yani hep hakeza örselenerek yetiştiler. Deminden bugünkü ayrıntılar ülkesinin liderinin, işte Amerika’ya cebin çıkabildiğini, dünyanın iri meselelerinde son sözü belirten ayrımsız reis noktasına gelebildiğini, dünyanın çalkantılarla boğuştuğu tıpkı dönemde Türkiye yüzyılı kadar nazik tıpkısı vizyonu insanların önüne koyabildiğini ve kimsenin birlikte bunu yadırgamadığını görerek büyüyorlar. Ihtimal kendilerine sorduğunuz ahit bunu akseptans etmeyeceklerdir ama haddizatında çokça elan özgüvenle yetişiyorlar? diyerek konuştu.

Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, bu toprakların değerleriyle kurgulanmış kurumları düz yazı etmeye çalıştıklarını söyledi.

Share: