Bilecik Belediyesi selin peşi sıra 200 personelle sahada

Bilecik Uray Komutan V. Melek Mızrak Subaşı, geçtiğimiz bölüm yaşana yeğin felakatinin arkası sıra 200 personelle sahada olduklarını anlatarak, “Vatandaşlarımızdan ricamız, komşularına ve yardıma eksikli insanlara el uzatması, bu konuda bizlerle iletişime geçmeleridir”dedi.

Bilecik Uray Komutan V. Melek Mızrak Subaşı, Başkan Yardımcıları Vedat Kazıcı, Hüseyin Kader, Ahmet Gürses ve ilişkin vahit müdürleri, sahada incelemelerde bulundu. taşma yaşanan noktalara müdahale fail ekipler, vatandaşların arkalama istediği noktalarda de muktezi çalışmalarda bulundu.

“Bizler cemi ekiplerimizle gelişigüzel sabaha kadar sahada olacağız”

Belediye Başkan V. Melek Cıda Subaşı, kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla yaptığı açıklamada, Bilecik Belediyesi’ne vabeste 200’e andıran personel ile sahada çalıştıklarını belirterek, “Bugün maatteessüf gene facia boyutunda tıpkı yağmur ile karşılaştık. Sonuç zamanlarda karşılaştığımız genişlik şişman yağışlardan biri oldu. Bizler ilgili komutan yardımcılarımız ve vahit müdürlerimizin koordinasyonunda herhangi bir yere engelleme etmeye çalışıyoruz. Vatandaşlarımızdan ricamız, komşularına ve yardıma eksikli insanlara el uzatması, bu konuda bizlerle iletişime geçmeleridir. Bu soy yardıma gerekseme vatandaşlarımız varsa onlara kalacak düzlük tedarik etmek istiyoruz. Sizden bire bir diğer ricamız ise dere yatakları ve dolgu alanlarından uzak durmanızdır. Çünkü yağışın sabaha büyüklüğünde sürmesi bekleniyor. Hepimize esbak olsun dileklerimi iletiyorum. Bizler cümle ekiplerimizle alay malay sabaha kadar sahada olacağız” ifadelerini kullandı. – BİLECİK

Share: