Bilecik’te taşkının uymazlık verdiği köyde hasar tayin çalışması yapılıyor

Bilecik’in Pazaryeri ilçesine merbut Karaköy köyünde, Glokom Deresi’nde meydana gelen taşkının sebep olduğu hasar, çevrim ağarınca ortaya çıktı.

Bölgede güzeşte akşam saatlerinde etkisini gösteren asuman patırtılı kuvvetli sağanak zımnında Karaköy’deki Karasu Deresi’nde oluşan katmerli hasara yol açtı.

Taşkının getirdiği çamurdan kontekst köy merkezindeki anne yolda bozulmalar meydana geldi. Enfrastrüktür ve köye girişi sağlayan köprüde kötülük oluştu.

Pazaryeri Belediyesi ve İl Hususi İdaresi ekipleri, karye merkezinde biriken moloz ve çamur yığınlarını hisse senedi makineleri ile temizledi.

Köyde yaşanan neşelilik kesintilerinin arkası sıra OEDAŞ ekipleri, zarar gören cümbüş direkleri ve kabloları düzeltmek için iş başlattı.

Pazaryeri Şehremini Zekiye Tekin, İl Hususi İdaresi ve AFAD’ın çalışmaları üzerine bilgi aldı.

Vatandaşlarla mülaki Tekin, önceki olsun dileğinde bulunarak, “Allah beterinden korusun. Yola ve mala mevrut zararlar yerine sağlık, kocaman olan insanımıza bire bir madde olmamasıdır. Siz bizim için değerlisiniz. Devletimiz büyüktür. Sunu gücük zamanda cümle sıkıntılarınız giderilir. Cenabıhak bire bir henüz böyle afetler yaşatmasın.” diye niteleyerek konuştu.

Köy Muhtarı Hiçlik Bulutsuz, AA muhabirine, dün akşamki yağış nedeniyle köyün altyapısının zarar gördüğünü söyledi.

Taşkının şiddetinden 1 araba, 1 traktör, 2 traktör römorkunun etkilendiğini, gübür konteynerlerinin sürüklendiği nâkil Vazıh, “Verdiğimiz bilgelik doğrultusunda köyümüze mevrut Kaymakam Ferhat Altay, Belediye Reisi Zekiye Tekin, İl Özel İdaresi birim müdürlerimiz ile gelişigüzel saat 02.00’ye kadar gelişim makineleri ile fiilen ihtiyaçlarımızı karşıladılar. Yardımımıza koşan herkese çokça teşekkürname ediyorum.” ifadelerini kullandı.Share: