Boluspor’da uğur galibiyeti bitmeme ettirmek

Spor Kıç 1. Takım takımı Boluspor’un maharet direktörü Sait Karafırtınalar, Gençlerbirliği maçının edisyon geçeceğini belirterek, “Kazanıp yolumuza devam etmek istiyoruz” dedi.

Spor Kaba But 1. Kütle ekibi Boluspor, geçtiğimiz hafta deplasmanda Manisa FK ile oynadığı karşılaşmadan aldığı 3 puanın ardından Gençlerbirliği maçı hazırlıklarına başladı. Kendi evinde ligin önce karşılaşmasına çıkma olan al-beyazlı grup, buradan dahi 3 puanla ayrılarak galibiyetini devam ettirmek istiyor.

Boluspor Teknik Direktörü Sait Karafırtınalar, ligdeki takımların cemi adına hazır olmadığını belirterek, “Hiçbir takımın fiziki kendisine ve topluluk oyunu anlamında amade olmadığını gördük. Milli bando arasına kadar bu baş aşağı çıkışlar her takımda görülecek. Yalın Kat mümteni ama oturduktan sonraları ligde çok kaliteli isimler var. Çokça kısık yatırım işleyen takımlar var. Biz üstelik bunlardan birisiyiz. İlerleyen haftalarda henüz bol oyunlar ve skorlar olacağını düşünüyorum” dedi.

“Haddinden Fazla oylumlu oyuncular dışarıda kalacak”

Oyuncularının formalarının güvence olmadığını ifade eden Karafırtınalar, “Loda çok ayrıntılı. Bugün oynayan belki erte kadroya giremeyecek. Belki kadroda sıfır 11’birlikte oynayacak. Bu rotasyonları hep göreceğiz. Milli bando arasına büyüklüğünde takımı oturtmaya çalışacağız. Amma hiç kimsenin forması garanti değil. Düzlük götürecek kadar görünüyor. Zira çokça değerli isimler kadronun birlikte dışında kalıyor. Aynı kaleci, aynı bile zinde benzeri refik aldıktan sonraları 5 yaşama kadroya almamız gerekiyor. Bizim dahi 26 yabanlık haddinden fazla altın tıpkı kadromuz var. Çok oylumlu oyuncular dışarıda kalacak. Bu rakiplik başarıyı getirecek diye düşünüyorum. Bizim amacıyla yeğleme fethetmek olağan değil. Bildirme iyisini yeğleme ederek son kabul etmek istiyoruz” diye konuştu.

“Print bire bir maç olacak”

Gençlerbirliği maçı ile ait de mütekellim Sait Karafırtınalar, “Güzeşte hafta ligin sunma güçlü iki takımı oynadı, Gençlerbirliği ile Altınordu. Durum zevki açısından güzelce bire bir maç oldu. Zor ayrımsız maç olacak. Ligin tüvana ve faal takımlarından birisiyle oynayacağız. Ona bakarak bizim dahi planlarımız var. Kazanıp yolumuza aylamak istiyoruz” ifadelerini kullandı. – BOLUShare: