Bursa’da yayalara çarparak aynı kişinin ölümüne bozukluk olan sürücüye 3 yıl 4 kamer mapushane cezası

Bursa’da kullandığı minibüsle otoparktaki araçlara ve yayalara çarparak aynı kişinin ölümüne, 7 kişinin yaralanmasına bozukluk olan yabancı uyruklu sanık, 3 yıl 4 kamer mapushane cezasına çarptırıldı.

13. Korkulu Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, Kuveytli tutuklanmadan sanık Ahmed Muhammed Umum Reşidi gelmedi. Duruşma salonunda yan avukatları hazır bulundu.

Sanık avukatı, minibüsün kazadan sonraları yediemin otoparkından alındığını ve 3 gün ortadan kaybolduğunu, bu durumun karanlık olduğunu ileri sürdü.

Sonrasında alınan raporu akseptans etmediklerini dile getiren avukat, müştekilere 350 bin dolar ödence ödendiğini belirterek müvekkilinin beraatini istedi.

Mahkeme heyeti, sanığa “taksirle tıpkısı kişinin ölümüne ve apansız çok kişinin yaralanmasına sebebiyet yöneltmek” suçundan hükmettiği mahbes cezasını takdiren 3 yıl 4 aya indirdi ve ev dışına huruç yasağının devamını kararlaştırdı.

Geçen yıl ağustos ayında, Kuveytli Ahmed Muhammed Halk Reşidi’nin kullandığı, kiralık olduğu belirtilen minibüs, tarihi İnkaya Çınarı yakınındaki benzeri kafenin otoparkına alelacele girmiş, park yeri halindeki 5 araca ve yayalara çarptıktan sonraları durabilmişti. Kazada yaralanan 8 kişiden biri olan park görevlisi İdris Buyruk, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti. Tutuklanarak hakkında sorun açılan sürücü, esbak celselerde boşaltma edilmişti.

Share: