Büyükkılıç: “TOGG, Cumhuriyet’imizin 99’uncu yılına çokça yakıştı”

Kayseri Büyükşehir Belediye Reisi Dr. Memduh Büyükkılıç, Türkiye’nin kavrayış projelerinden olan TOGG’un Cumhuriyet’in 99’uncu yıl dönümünde yollarda olacağını belirterek, “Türkiye’nin geleceğine ayar katan domestik ve milli otomobilimiz ülkemize, vatandaşlarımıza kılıklı, hayırlı olsun. TOGG, Cumhuriyet’imizin 99’uncu yılına çok yakıştı” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin 99’uncu yaşını kutladıklarını ifade eden Komutan Büyükkılıç, Cumhuriyet’in 100’üncü yılını karşılarken, Türkiye’nin domestik ve milli otomobili TOGG’un üretim merkezinin ferda açılacak olmasının heyecanını yaşadıklarını belirtti. Büyükkılıç, Türkiye’nin yeniliğe yolculuğunda büyük tıpkı kilometre taşını elan geride bırakacak anlayış projelerden olan TOGG Gemlik Kampüsü’nün 29 Ilk Teşrin Cumartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle açılacağını kaydetti.

“Heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz”

TOGG’un Türkiye’nin geleceğine değer katacağını vurgulayan Başbuğ Büyükkılıç, “Türkiye’nin otomobili TOGG’un dizi üretiminin yapılacağı Gemlik Kampüsü, Cumhuriyet’imizin 99’uncu yıl dönümünde resmi açılışı Cumhurbaşkanımız, liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dahi katılacağı törenle 29 Ekim’de yapılacak. Türkiye’nin Otomobili Etap Grubu (TOGG) imzasını taşıyan yerli otomobilimizin yollarda olacak olmasının heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bu vesileyle cumhurbaşkanımız özellikle kalkışmak için kül cesamet büyüklerimize emeklerinden muhit teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

“TOGG’un aziz milletimize leziz olmasını dilerim”

Otomotiv endüstrisini çağ atlatacak projenin yalabık olmasını murat eden Büyükkılıç, “Türkiye’mizin anlayış projesi TOGG, Cumhuriyet’imizin 99’uncu yılına çokça yakıştı. Paradigma üretime geçecek olan yerli ve milli aracımız TOGG’un, ermiş milletimize kılıklı olmasını dilerim” dedi. – KAYSERİ

Share: