Çocukların yüzleri gülmesi üzere oyuncak ve yetişek materyalleri gönderildi

Bilecik Valiliğinin öncülüğünde Bilecik İl Milli Yetişek Müdürlüğü ve Bozüyük İlçe Milli Yetişek Müdürlüğü’nün tevhit ettiği tamamen eğitimcilerin ürettikleri malzemelerle dolu olan arkalama tırı zelzele bölgesine akıntı etti.

Yardım malzemeleri ile dolan tırı, Bozüyük Kaymakamı Fakirlik Öztürk, İlçe Milli Yetişek Müdürü Mahmut Çıpa, Büro Müdürleri, Ekol Müdürleri ve iyiliksever öğrenciler uğurladı.

Depremden etkilenen bölgeye, Bozüyük Mesleki ve Ustalık Küçük Asya Lisesi’nin fedakar öğretmenleri 100 soba, Bozüyük El Eğitimi Merkezi’nin vergili yırtıkça öğreticileri ve kursiyerler 1500 dalgı tulumu, Bozüyük Halime Eş Anaokulu’nda ilçede görev işleyen okul öncesi öğretmenleri kırtasiye ve oyuncak başta tutmak üzere çocukların ihtiyaç duyduğu bütün yetişek materyallerini, Bozüyük Olgun Konuşma Merkezi İdareci ve öğretmenleri 150 adet parlayan, ilçedeki hep okullar velilerinin ve hayırperver vatandaşların getirdiği yüzlerce eğitim materyalini, oyuncaklar toplanarak deprem tırına yüklendi ve deprem bölgesine gönderildi. – BİLECİK

Share: