Denizli haberi | Merkezefendi sezon öncesi umutlu

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nde geçireceği ikinci mevsim öncesi kadrosunu balaban oranda yenileyen Yukatel Merkezefendi Belediye Basket’te başbuğ Veli Deveciler, antrenör Utku Eskişehir Taşı ve mızıka kaptanı Altan Erol değerlendirmelerde bulundu. Amaçlarının bu sezon kudretli olup detaylı yıllar Süper Lig’dahi yaşamak olduğunu tamlayan Ege Deveciler, çok hayat dolu ve ağırlık bir ligde mücade ettiklerini hatırlatıp, “Ortaya proje koymamız gerekiyordu. Bu sene buna niyetlendik ve ileriyi hedefleyen ayrımsız bando oluşturduk. Bizim amacımız uzun yıllar Süper Lig’de mücadele etmek” dedi.

Ligdeki önce maçında cumartesi günü Aliağa Petkimspor’u konuk edecek Denizli temsilcisi kadrosunu Altan Erol dışında ağız ağıza yenilerken; komutan Deveciler, “Ligi sabırsızlıkla bekliyoruz. Bu yıl kadroyu tamamen değiştirdik. Kullanılmamış tıpkı grup kurduk fakat oyuncularımız şehre ve bize çokça bodur sürede alıştılar. Ayrıntılı süredir alay malay savaşım fail topluluk havasındayız. Yengi Eskişehir Taşı ve ekibine üstelik güveniyoruz. Benzeri dizge ve baziçe anlayışıyla yıpranmamış sezonda üstelik lige boyut katmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

“HADDINDEN FAZLA FAAL TAKIMLARLA SAVAŞIM EDİYORUZ””Geçtiğimiz yıl Basketbol Süper Ligi’nde ortaya koyduğumuz benzeri hatır vardı” diye niteleyerek sözlerine devam eden Deveciler, “Misyonumuz tefhim etmek istedik. Çokça dallı güllü tıpkı ligde, çokça diri takımlarla savaşım ediyoruz. Açıkçası haddinden fazla mahdut bire bir aksiyon değil. Bizim bu yıl ortaya aynı proje koymamız gerekiyordu. Bu sene da buna niyetlendik ve güre, kariyer planlaması fail, hedefi balaban oyuncularla kesim sağladık. Elimizdeki aktör grubunun ilerleyici yıllarda haddinden fazla elan gani yerlerde olacağını düşünüyoruz. Böyle bile boşaltmak zorundayız. Fenerbahçe, Efes, Galatasaray, Tofaş ve sair ekipler kâffesi de çokça hararetli ve el tıpkı arenadayız. Mevrut eleştirileri görüyoruz. Onların dahi haklılık payı var, hep çekmek istiyorlar. Fakat hakeza bire bir özdek benzer değil. Bizim hedefimiz Süper Lig’bile uzun yıllar dövüşmek. Burada 5-6 sene bilahare muhakkak başarıyı hedefleyen ve balaban işler özne tıpkı takım olacak. Takıma olan sağ açıklık değişecek. Bunu yaparken bile soylu erki anlamda de kuvvetli temeller atmak zorundayız” şeklinde konuştu.ANTRENÖR MAGNEZIT: “BU YIL YENİ BİR MİSYONLA YOLA ÇIKIYORUZ”Merkezefendi Basket’te çalıştırıcı Galibiyet Aktaş yeni sezon öncesi, “Umumi namına tedarik periyodunda henüz ileriye gittik. Olanaklı olan değme tip çabayı gösterdiler. Normal sezonda başlıyor, parçalanmamış Denizli halkını maça çağırma ediyorum. Bizimle bu arada olsunlar. Kulüp yerine bu yıl bakir benzeri misyonla yola çıkıyoruz. İyi yerlere gelecek oyuncularla savaşçı, taraftarın beğeneceği aynı takım yapmaya çalıştık. Deneme eksikliği var ama onu birlikte enerji ile kapatmaya çalışacağız. Ecnebi oyuncularımızda oldukça taze. Avrupa arenasında kendilerini göstermek üzere burayı okazyon görüyorlar. Kopça bire bir fırsat olduğunu söyleyebilirim. Sakatlıksız ve kazasız tıpkı hazırlık dönemi geçirdik. İyi ayrımsız ekibe karşı hafta sonu savaş edeceğiz. Aliağa Petkim’üstelik bu yıl gür aynı takım kurdu. Ancak burada ateşli ayrımsız taraftarla lige kazanarak yutmak istiyoruz” dedi.ALTAN: “ZIHAYAT VE POTANSİYELLİ BİR KADROMUZ VAR”

Takım kaptanı Altan Erol ise, “Geçen seneden tıpkısı yegâne ego kaldım. Haddinden Fazla mutlu ve keyifliyim. Dinç ve potansiyelli bir kadromuz var. Acara tıpkısı takımız, bunu da sahaya yansıtacağız. Saha dışında tecrübe eksikliğini kapatmaya çalışıyoruz. Saha ortamında elimizden geleni yapacağız. Ağustos’tan bu yana çalışıyoruz. Zamana ihtiyacımız var. Bize güvensinler, zinde ihvan henüz aşkın sahada kalarak bunu aşacaklar. Iyice benzeri sezon geçireceğiz. Güzeşte seneye gereğince daha gür tıpkısı takım olacağımıza inanıyorum. Bizim için Aliağa maçı çokça kocaman. Galibiyetle başlarsak haddinden fazla dolgunca olacak. Potansiyelli bire bir ekibiz. İnşallah bu sene elimizden geleni yapacağız. PAÜ Spor Kompleksi’nde de dolu tribünler uğrunda oynayacağımızdan on paralık şüphem yok” diye niteleyerek konuştu.

Share: