“Kadrolu İntiharcı” yürekleri ağza getirdi… Vatandaşlar yaşananları adeta film izler üzere izledi

“Fiilî İntiharcı” yürekleri ağza getirdi… Vatandaşlar yaşananları adeta film izler kabil izledi

Sivas’ta intihara kalkışan adamı Ilbay Yardımcısı Şakir Öner Öztürk inandırma ederek, aşağıya inmesini sağladı

İntihar girişiminde bulunan şahsın değişik illerde bir nice kez intihar girişiminde bulunduğu ve “Amelî İntiharcı” kendisine tanındığı belirlendi

SİVAS – Sivas’ta intihar girişimini Vali Yardımcısı Şakir Öner Öztürk önledi. İntihar girişiminde bulunan şahsın değişik illerde bir nice nöbet intihar girişiminde bulunduğu ve “Eylemli İntiharcı” olarak tanındığı öğrenildi.

Sivas’ta tutarık hastası olduğunu belirten İbrahim A. isimli simitçi, girdiği bunalım sonucu düğürcük tezgahıyla birlikte Sivas Valiliği’nin karşısında bulunun ayrımsız hisse senedi merkezinin çatısına imdi. Şahsı çatıda gören vatandaşlar durumu polise bildirdi. Görüngü hesabına itfaiye, cankurtaran ve polis güçleri ekipleri atıf edildi. İtfaiye ekipleri değme ihtimale cebin zeminde atlama yatağı açtı.

Sivas Valisi Yılmaz Şimşek’in tıpkısı toplantıdan ufuk ek hizmet binasında bulunduğu sırada gerçekleşen olaya, Şimşek’in talimatıyla Sivas Vali Yardımcısı Şakir Öner Öztürk engelleme etti. Polis memurlarıyla gelişigüzel çatıya çıkan Öztürk, İbrahim A.’yı ikna etmeye çalıştı. Bu sırada çatıdan sarkan İbrahim A., izleyenlerin yüreklerini ağzına getirdi. Duyan görüngü yerine koşunca bir anda örtüsüz onlarca hayat birikti. Vatandaşlar yaşananları adeta film izler kabilinden izledi. Öztürk’ün ikna çabası son verdi ve şahsiyet aşağıya indirildi.

İbrahim A., tutarga hastası olduğunu, akçasal problemleri olduğu üzere bulanıma girdiğini belirterek, namına havari olan Öztürk’e teşekkürname etti. Vilayet binasına götürülen İbrahim A.’nın Türkiye’nin değişik illerinde birçok defa intihar girişiminde bulunduğu ve “Amelî İntiharcı” ismiyle nam yaptığı anlaşıldı.

Share: